Menu

Unikalne pomysły biznesowe, które inspirują

Jeśli chcesz odnieść sukces jako przedsiębiorca, musisz rozwiązać jakiś problem lub zaspokoić konkretną potrzebę – nawet taką, o której konsumenci nie wiedzieli, że istnieje. Oto kilka inspirujących firm, które powstały na przestrzeni ostatnich lat i odniosły ogromny sukces.

Produkty spożywcze bez opakowań

Wielu konsumentów jest zaniepokojonych tym, ile odpadów jest marnotrawionych w procesie pakowania żywności. Często tekturowe, plastikowe, styropianowe i inne opakowania nie są poddawane recyklingowi, co prowadzi do powstawania odpadów środowiskowych. Firma In.gredients w Austin w stanie Teksas rozwiązuje ten problem, oferując bezopakowaniowe zakupy lokalnych produktów ekologicznych. Firma twierdzi, że nie wyprodukowała żadnych odpadów od 2012 roku. W ofercie firmy znajdują się również artykuły służące do pielęgnacji ciała i imprezy okolicznościowe w ogródku piwnym.

Szkło z popiołem

Wierzcie lub nie, wiele firm, takich jak Artful Ashes, tworzy szklaną sztukę używając popiołów zmarłych bliskich. Ten biznes działa od 2012 roku i oferuje klientom pogrążonym w żałobie sposób na zapamiętanie zmarłych osób lub nawet zwierząt domowych. Używając jedynie łyżki popiołu, można zamówić sztukę wykonaną ze szkła w formie serca, kul czy wisiorków. Każdy kawałek jest ręcznie tworzony w Seattle, Waszyngton. Śmierć, choć nie jest popularnym tematem, jest nieunikniona, więc takiemu przedsiębiorstwu nigdy nie zabraknie klientów.

Dzielona przestrzeń biurowa

Dzięki rozwojowi techniki, pracownicy i przedsiębiorcy coraz częściej wykonują swoje zadania i prowadzą działalność z dowolnego miejsca, co oznacza, że firmy niekoniecznie muszą inwestować we własną powierzchnię biurową. WeWork zapewnia przestrzeń biurową dla biura z elastycznymi opcjami członkostwa miesięcznego na każdą kieszeń – od indywidualnych freelancerów do dużych firm. Wolontariusze, którzy wolą pracować poza domem, mogą mieć bardziej niezawodną przestrzeń roboczą niż lokalny sklep z kawą, a firmy i inne zespoły mogą wynająć miejsce na współpracę i organizowanie spotkań i wydarzeń. WeWork, założona w 2010 roku, ma siedziby w kilkunastu miastach na terenie Stanów Zjednoczonych, a także w Izraelu, Holandii i Wielkiej Brytanii. Firma promuje poczucie wspólnoty wśród swoich członków, dzięki czemu można integrować się z rówieśnikami i klientami, oszczędzając jednocześnie na czynszu i innych opłatach związanych z utrzymaniem własnej powierzchni biurowej.

Masz równie unikalny pomysł na biznes, ale brakuje Ci funduszy? Skontaktuj się z przedstawicielem firmy Am Biznes z Poznania i dowiedz się, jakie dotacje unijne możesz uzyskać. Specjaliści z Am Biznes pomogą Ci pozyskać środki finansowe, stworzyć business plan i opracować strategię działania. Odwiedź stronę internetową www.ambiznes.pl i zapoznaj się ze szczegółami oferty.

Categories:   Biznes i budownictwo

Comments