Menu

Czy warto stosować metronom?

Jeżeli jesteś miłośnikiem muzyki, a zwłaszcza perkusji. A może samodzielnie grasz na tym instrumencie z całą pewnością powinieneś zastanowić się nad używaniem urządzenia jakim jest metronom. Czy jest to urządzenie potrzebne, a może wręcz utrudnia naukę gry na perkusji? Jakie są opinie profesjonalistów w tym temacie? Jeżeli spotkamy się z opinią osób które na ogół nie mają do czynienia z tym przedmiotem, z całą pewnością niewiedza sprawia, że mają negatywne przekonanie na jego temat. Jednakże każdy profesjonalista, który wie jak obchodzić się z perkusją, czy też innymi instrumentami muzycznymi doskonale zdaje sobie sprawę, iż metronom jest niezwykle przydatnym wynalazkiem, który naprawdę pomaga, zarówno w nauce gry, jak i dalszym doskonaleniu umiejętności.

Czy warto wyposażyć się w sprzęt jakim jest metronom?

Jeżeli zastanawiasz się czy warto zaopatrzyć się w metronom z całą pewnością odpowiedz jest pozytywna jeśli tylko poważnie myślisz na temat muzyki. Nie jest trudno dany utwór zagrać po prostu byle jak, czy też mieć nadzieję że słuchacze nie dostrzegą mniejszego czy też większego błędu. Dlatego też z całą pewnością warto zastosować urządzenie jakim jest metronom. To właśnie dzięki jego zastosowaniu będziemy mogli grać perfekcyjnie, bezbłędnie, a co najważniejsze, jeśli raz zaczniemy korzystać z urządzenia, już nigdy nie będziemy mogli przestać. Jest to bowiem bardzo pomocne urządzenie, które z całą pewnością przyda się każdemu muzykowi, bez względu  na to czy jest to osoba początkująca, czy też zaawansowany specjalista.

Metronom i jego zalety

Warto zaznaczyć, że metronom ma do spełnienia wiele ważnych zadań. Cyfry które są na nim widoczne, mają przedział od 40 do 240 BPM, czyli ilość uderzeń na minutę. Pojawia się też od czasu do czasu charakterystyczny dźwięk, który jest punktem odniesienia, co jest niezwykle istotne kiedy na przykład ustalamy metrum 4/4 wówczas to traktujemy każde uderzenie metronomu jak ćwierćnutę. Tym samym cztery uderzenia to jeden takt, a dzięki temu doskonale wiemy, kiedy ustawić akcent, aby zawsze przypominał nam o takcie. Metronom daje nam więc ogromne możliwości w czasie gry na instrumencie, ponieważ ustalić możemy tempo, metrum, akcenty. Nowoczesne urządzenia tego typu mają również wiele udogodnień. Możemy wymienić tutaj na przykład generator mowy ludzkiej, czy też możność zaprogramowania kilku podziałów w pętlę. Muzyczni specjaliści zgodnie więc twierdzą, że z całą pewnością warto zaopatrzyć się w urządzenie jakim jest metronom.

Categories:   Fotografia i sztuka

Tags:  ,

Comments