Menu

Czy Włochy to najlepsze miejsce na narty?

Od wielu lat Włochy są jednym z najchętniej wybieranych miejsc, biorąc pod uwagę wyjazdy na narty. Miłośnicy białego szaleństwa wiedzą, że mogą tam liczyć na świetne warunki przyrodnicze, doskonale przygotowana infrastrukturę, a także wciąż niezbyt wygórowane ceny. Dlaczego narty we Włoszech to dobry pomysł?

Dla każdego coś miłego

Włochy to kraj o wielu zaletach. Narciarze doceniają przede wszystkim jego uniwersalność. We Włoszech każdy może spróbować swoich sił w jeździe na nartach i to niezależnie od stopnia swojego doświadczenia w tej materii. Do dyspozycji turystów jest ogromna liczba nartostrad o zróżnicowanym stopniu trudności. Różnorodność tras jest spora, a więc nikt nie powinien się nudzić podczas szusowania na nartach we Włoszech. Wiele szkółek narciarskich powstało tam też specjalnie z myślą o najmłodszych.

Sporym plusem Włoch są stosunkowo niewysokie ceny. Wyjeżdżający mogą też liczyć na coraz atrakcyjniejsze oferty zimowych wyjazdów organizowanych przez polskie biura podróży. Dzięki temu bez większego problemu można zaplanować wyjazd dopasowany do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Świetne warunki narciarskie

Włochy słyną z wielu miejsc, w których panują w zasadzie idealne warunki do uprawiania białego szaleństwa. Sezon narciarski w tym rejonie trwa naprawdę długo. Oprócz tego narciarze mogą podziwiać piękną przyrodę oraz malownicze widoki. Dlatego też wszystkie chwile spędzone na stoku w Alpach czy Dolomitach są niezapomniane.

We Włoszech nie brak popularnych ośrodków narciarskich. Dużym zainteresowaniem ze strony turystów od lat cieszy się graniczące ze Szwajcarią Livigno, uważane za najbardziej słoneczne miejsce w całych Alpach. Słynie również ze swojej strefy wolnocłowej. Poza tym warto odwiedzić Val di Sole położone w północnej części kraju czy Val di Fassa, znajdujące się w centrum Dolomitów. Wszędzie można liczyć na rozbudowaną i bardzo nowoczesną infrastrukturę.

Nie tylko narty

Na pewno wybierając się na narty do Włoch, nie trzeba się obawiać o nudę. W sytuacji, gdy pogoda nie dopisze, większość stoków i tak jest sztucznie dośnieżana. Poza tym, w chwili przerwy, można bez większego problemu znaleźć wiele atrakcji niezwiązanych z nartami. Włochy słyną z miejsc wartych zwiedzenia. Ze wspomnianego Livigno można np. udać się na krótką wycieczkę do Szwajcarii. Nie trzeba bać się też o dzieci. Również i w Alpach nie brak atrakcji zorganizowanych właśnie z myślą o nich. Do wyboru jest wiele zimowych parków rozrywki. Z kolei miłośnicy imprez do dyspozycji mają liczne kluby i bary.

Wypad na narty do Włoch to świetny pomysł na spędzenie zimowego urlopu. Wyjeżdżając w Alpy czy Dolomity, nie trzeba się martwić o niekorzystną pogodę. Poza tym Italia oferuje turystom wiele dodatkowych atrakcji oraz infrastrukturę na najwyższym poziomie. To doskonały kierunek na wyjazd zarówno dla singla, jak i rodziny z dziećmi. Każdy powinien znaleźć we Włoszech bez większego problemu coś odpowiedniego dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Taksidi: taksidi.pl

Categories:   Uncategorized

Tags:  ,

Comments