Menu

Wpływ cynku na stal

Ocynkowana stal może być idealnym zabezpieczeniem przed korozją, co sprawia, że stal nie będzie rdzewieć. W jaki sposób cynk wpływa jeszcze na stal? Jak zachodzi proces ocynkowania?

Proces ocynkowania stali jest dosyć skomplikowany i przede wszystkim po nim, stal będzie bardzo odporna na działanie czynników zewnętrznych. Z jakiego powodu?

Stal i cynk

Jak wiadomo, cynk topi się w temperaturze, która osiąga 420 stopni Celsjusza. A wrze, gdy przekracza 906 stopni Celsjusza. To powoduje, że ocynkowanie jest trudne, z uwagi na fakt, iż temperatura procesu w znacznym stopniu przekracza temperaturę wrzenia cynku. Ocynkowanie stali może być jej zabezpieczaniem przed korozją, dlatego warto dowiedzieć się, jak mimo wielu problemów zachodzi ten proces.

Zachodzenie procesu ocynkowania

Proces cynkowania ogniowego jest wbrew pozorom skomplikowany, dlatego z uwagi na to warto o zlecić specjalistą. Dzięki ich usługom wszystko będzie wykonane w najwyższej jakości. Nałożenie na stal powłoki cynkowej powoduje, że ochroni ona ją przed korozją na naprawdę długie lata i co najważniejsze nie wymaga absolutnie żadnej konserwacji, więc tym samym proces ocynkowania można nazwać jednorazowym.

Jakie są właściwości antykorozyjne cynku? Cynk ma takie substancje, że może tworzyć na stali bardzo odporne i niezwykle trudno rozpuszczalne powłoki, które pełnią funkcję ochrony przez rdzewieniem. Te powłoki powstaną, gdy powietrze połączy się z wodą.

To jak odporna będzie ocynkowana stal zależy od właściwość jakie posiada cynk (węgiel, fosfor, czy krzem). Z uwagi na to, iż jest niezwykle odporny, przez wiele lat stal nie zostanie dotknięta korozja, ale pod wpływem wody mogą powstać na niej nieliczne ubytki, które  z biegiem czasu zostaną samoistnie zapełnione.

Dlaczego zlecić ocynkowanie fachowcom?

Z powyższego opisu wynika, iż stal cynkowana ogniowo jest najlepiej zabezpieczona, a tego zadania podejmą się fachowcy z metaltech.pl. Dzięki ich usłudze, proces ocynkowania odbędzie się prawidłowo.

Categories:   Biznes i budownictwo

Tags:  , , ,

Comments