Menu

Wybieramy meble dziecięce

Pojawienie się dziecka w rodzinie to wspaniałe i wielkie wydarzenie, na które trzeba się odpowiednio przygotować. Oprócz standardowej wyprawki malec powinien mieć odpowiednio urządzony pokój.

W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych jest bardzo duży wybór mebli dziecięcych i akcesoriów. Wystarczy pomysł i odpowiednia aranżacja, aby pokój dziecka był przyjazny i wygodny.

Jakie wybrać meble dziecięce

Zakup odpowiednich mebli dziecięcych musi być dobrze przemyślany. Otóż należy zdać sobie sprawę z tego, że meble te muszą posłużyć co najmniej kilka lat. Oczywiście, dla noworodka najlepsze będzie łóżeczko, które może posłużyć nawet do 3-4 roku życia. Później takie łóżeczko można zamienić albo zwykłym, pojedynczym łóżkiem o wymiarach 90x200cm lub 140×200 cm albo zaszaleć i kupić ciekawszy egzemplarz np. w formie samochodu wyścigowego, lub ciężarówki.

Decydując się na zakup meblościanki, warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie jest biurko. Taki zestaw mebli będzie bardziej praktyczny. Niektóre modele mebli nie zawierają w standardowej wersji biurka, ale czasami istnieje możliwość dokupienia go. W sklepach dostępne są też biurka dla dzieci, które można kupić i postawić w innej części pokoju, jednak ciężko jest dobrać egzemplarz podobny do reszty mebli.

Najbezpieczniej jest kupić zestaw mebli dziecięcych, który zawiera meblościankę włącznie z biurkiem i łóżko. W sklepach jest bardzo duży wybór kompletów mebli. Zestawy te są bardzo kolorowe, niektóre egzemplarze ozdobione są kolorową grafiką np: postaciami z bajek. Jednak trzeba się liczyć z tym, że meble w księżniczki czy misie nie posłużą długo. Za kilka lat trzeba będzie je wymienić na meble młodzieżowe. Dzieci szybko rosną, a co za tym idzie, ich upodobania się zmieniają.

Meble dziecięce do małego pokoju

Jeżeli pokój dziecka jest mały, trzeba go umiejętnie zaaranżować. W takim przypadku warto rozejrzeć się za meblościankami, które posiadają wbudowane łóżko, najczęściej łóżko mieści sie nad biurkiem. Taka meblościanka po pierwsze zajmuje mało miejsca, po drugie daje dużo frajdy dziecku, które musi wdrapać sie po drabince, aby znaleźć się w łóżku. Innym rozwiązaniem jest zakup biurka, małe komody i rozkładanej sofy. Jest to rozwiązanie równie dobre, jednak składanie i rozkładanie sofy może być męczące.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments