Menu

Wycieczka do Japonii – czy warto pojechać do kraju kwitnącej wiśni?

Kraj Kwitnącej Wiśni, samurajów, gejsz i origami. W skrócie Japonia. Państwo, które zachwyca nas swoją kulturą, a także wspaniałymi krajobrazami. Wiele osób, choć marzy o podróży do Japonii, to wydaje im się to niemal nieosiągalne ze względu na barierę językową, a także odległość. Nic jednak bardziej mylnego. Wycieczka do Japonii nigdy nie była prostsza, a liczne biura turystyczne oferują nam podróż pełną atrakcji w przystępnych cenach.

Wycieczka do Japonii – popularne kierunki

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych, jeśli chodzi o Japonię, jest jej stolica, czyli Tokio. Turyści mają tu możliwość poznania japońskiej kultury, biorąc udział w ceremoniach picia herbaty, odwiedzenia mauzoleum cesarza Mejii, a także poznania stolicy kraju od strony rozrywkowej, którą odkryjemy, odwiedzając dzielnicę Harajuku.

Wycieczka do Japonii to również wspaniała okazja do poznania zachwycających krajobrazów. Z Tokio w łatwy sposób możemy przemieścić się pod słynną górę Fudżi, którą od stolicy dzieli niespełna 100 km.

Podróż do Japonii – atrakcje turystyczne

Wiele osób udaje się również do miasta Kioto, które oferuje zwiedzającym atrakcje takie jak Złoty Pawilon, stanowiący przepiękną buddyjską świątynię, relaksujący spacer po japońskim ogrodzie Zen, a także możliwość odwiedzenia dzielnicy osławionych gejsz.

Wybierając się do Japonii i chcąc zobaczyć jak największą jej część, warto pomyśleć o przemieszczaniu się między miastami za pomocą kolei dużych prędkości. Mowa oczywiście o pociągu shinkansen, który sam w sobie również stanowi turystyczną atrakcję dla przyjezdnych.

Decydując się na wycieczkę po Japonii, warto odwiedzić Osakę, w której znajdziemy, m.in. Universal Studio Japan, które stanowi nie tylko studio znanej wytwórni filmowej, ale również wesołe miasteczko. Trzecie co do wielkości miasto Kraju Kwitnącej Wiśni pozwala nam także na zwiedzenie dzielnic jak chociażby Shinsekai, Minami, czy też Zamek Osaka – jeden z najbardziej rozpoznawalnych zamków w kraju.

Japonia – turystyka kulinarna

Będąc w Japonii, nie sposób uniknąć konfrontacji z tutejszą kuchnią. Ta z kolei oferuje nam wiele przysmaków, których nie spotkamy w Europie. Oczywiście, miłośnicy sushi będą w siódmym niebie, jednak kuchnia japońska oferuje znacznie więcej potraw.

Jednym z ciekawszych dań jest kimchi, które występuje w niemal tylu wariantach, co pizza. Odwiedzając Tokio, warto spróbować słynnych naleśników przyrządzanych na wiele sposobów, które dostępne są w dzielnicy Harajuku.

To jedynie namiastka tego, czego można spróbować, wybierając się w podróż po Japonii, która oferuje niezliczone atrakcje kulinarne, kulturowe, a także przyrodnicze i stanowi jeden z najciekawszych krajów, które powinniśmy odwiedzić.

Categories:   Turystyka i podróże

Comments