Menu

Jak powinien wyglądać pędzel do nakładania makijażu?

Kobieta bez makijażu to jak żołnierz bez karabinu. Może absurdalne porównanie, ale dla wielu kobiet – w zasadzie dla 95% z nich – tak to właśnie wygląda. Kobieta z makijażem czuje się bardziej komfortowo, atrakcyjnie i pewnie – zostało to udowodnione naukowo. Co jest niezbędne kobiecie do wykonania idealnego makijażu? Wiele rzeczy, a jedną z tych ważniejszych jest odpowiedni pędzel do nakładania makijażu.

Zadanie wydaje się być banalnie proste, ale jak się okazuje – pędzel pędzlowi nie jest równy. Wykonanie makijażu to jak namalowanie obrazu – nieodpowiedni pędzel może wszystko zepsuć. Jak więc powinien wyglądać idealny pędzel do nakładania makijażu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to z jakiego włosia jest on wykonany – najlepsze są te pędzle do makijażu, które są wykonane z naturalnego włosia np. koziego. Są zdecydowanie bardziej trwałe oraz delikatniejsze, dzięki nim również łatwiej rozprowadza się kosmetyk. Warto również zwrócić uwagę na pozostałe elementy pędzelka, czy aby na pewno są dobrze spasowane i odpowiednio trwałe.

Kolejna kwestia to odpowiedni dobór pędzla do jego przeznaczenia. Inny jest ten do podkładu, a inny do pudru, cieni czy pomadki. Można kupić także całe zestawy – wtedy dostajemy je w lepszej cenie, niż przy kupowaniu na sztuki. Podczas wyboru pędzla do makijażu warto zwrócić również uwagę na jego wielkość, kształt i ergonomię.

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Kupno pędzla to jedno, a odpowiednie dbanie o niego to druga kwestia. Kupno dobrej jakości pędzli to niemały wydatek, warto więc nauczyć się kilku dobrych praktyk dbania o nie.

  • Po pierwsze – otrzepywanie pędzli po każdym użyciu.
  • Po drugie – systematyczne czyszczenie lekko ciepłą wodą z delikatnym szamponem – świetnie sprawdzi się tu taki dla dzieci 🙂
  • Po trzecie – dobre ich osuszenie po myciu.
  • Po czwarte – przechowywanie w taki sposób, aby włosie było zawsze u góry i niczym nie przygniecione.

Odpowiednia pielęgnacja pędzli pozwoli na ich długie użytkowanie, a co za tym idzie – nie trzeba będzie nadszarpywać domowego budżetu na kupno nowych. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inne gadżety czy kosmetyki.

Categories:   Moda i uroda

Comments