Menu

Jakie wykładziny wybrać do sypialni?

Zastosowanie wykładziny to jeden ze sposobów na komfortową podłogę w sypialni. To miejsce wypoczynku i relaksu po całym dniu pracy, więc niezwykle przyjemnie jest rano postawić stopę na miękkim podłożu. W jaki sposób wybierać wykładziny do tego wnętrza?

Miękko i praktycznie

Ogromnym atutem wyłożenia podłogi materiałem w postaci wykładziny jest to, że w sprzedaży można znaleźć wiele wersji kolorystycznych, wzorów czy długości włosia. Wybór będzie zależał od osobistych preferencji w kwestii estetyki i funkcjonalności, ale także od stylu aranżacji wnętrza. Na przykład wykładziny z krótkim włosiem mogą być miękkie, a o wiele łatwiej jest utrzymać je w czystości niż te włochate. Zazwyczaj do sypialni wybierane są wykładziny dywanowe, chociaż niektórzy stawiają na praktyczne względy i decydują się na pcv. Do sypialni najlepiej wybierać tworzywa ze spodem z filcu lub juty. Jest on wystarczająco elastyczny i zapobiega strzępieniu się brzegów, a ponadto tam, gdzie muszą być połączone kawałki wykładziny, dzięki takiemu spodowi tego nie widać. To propozycja dla osób, które mają wysokie wymagania jeżeli chodzi o estetykę i walory funkcjonale. Jeżeli w sypialni zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe, to także jak najbardziej optymalny okazuje się spod jutowy, ponieważ nie nagrzewa się. A co powiedzieć o wyborze runa? Wielbiciele naturalności z pewnością będą cenić runo z wełny, kokosa, czy trawy morskiej. Oczywiście różnią się one poziome miękkości. Wełna ma również dodatkowy walor, ponieważ ma zdolność regulowania mikroklimatu w pomieszczeniu. Jej względną wadą może być jednak to, że jest materiałem alergizującym więc osoby skłonne do uczuleń nie powinny decydować się na taką wykładzinę.

W jaki sposób położyć taki materiał na podłogę? Oczywiście można zrobić to samodzielnie, ale najlepiej zdecydować się na profesjonalny montaż wykładzin. Specjaliści wykonają swoją pracę w sposób dokładny i skrupulatny, dzięki czemu na podłodze nie będzie wybrzuszeń i wykładzina nie będzie się przesuwała. Również brzegi trzeba odpowiednio przykryć listwami przypodłogowymi. Taka pomoc fachowca to nieocenione wsparcie jeżeli przyszłym użytkownikom zależy na estetycznym efekcie.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments