Menu

Z jakich okazji warto wręczać medale okolicznościowe?

Eleganckie medale okolicznościowe to symboliczne, spersonalizowane upominki wykorzystywane do uhonorowania zasłużonych osób, firm, ważnych wydarzeń komercyjnych oraz prywatnych. Wiele osób zastanawia się, z jakich okazji szczególnie warto podarować komuś tę ponadczasową formę odznaczenia.

Czym są medale okolicznościowe?

Medale okolicznościowe to produkty, które najczęściej przyjmują kształt krążka z ozdobnym rewersem i awersem. Najczęściej umieszczane są w gustownym etui (w kolorze granatowym, czerwonym lub zielonym), które zapewnia im odpowiednią ekspozycję i bezpieczeństwo, chroniąc przed zniszczeniem. Jeśli chodzi o materiały wykorzystywane do produkcji tego typu gadżetów, zwykle jest to stal, szkło, pleksi, drewno, mosiądz, miedź.

Obecne technologie pozwalają na stworzenie medalu w dowolnym kolorze, w zależności od preferencji zamawiającego, jednak wciąż największą popularnością cieszą się modele w złotej, srebrnej i brązowej barwie, a także przezroczyste (z subtelnym kolorystycznym akcentem w postaci nadruku).

Kiedy warto wręczyć medal okolicznościowy?

Jakie wydarzenia i daty powinny skłonić nas do sprezentowania drugiej stronie medalu okolicznościowego? Okazji (w życiu osobistym, jak i zawodowym czy publicznym) jest naprawdę mnóstwo. Szeroka oferta rynkowa sprawia, że można dopasować tego typu upominek do charakteru każdej uroczystości. Co najczęściej chcą upamiętnić osoby zamawiające medale?

Medal okolicznościowy z okazji ważnego święta państwowego

Rocznica wygranej bitwy, odzyskania niepodległości, zwycięstwa w powstaniu, święta gminy lub nadania miastu praw miejskich to daty, wymagające szczególnego uczczenia. Medale okolicznościowe umieszczone w klasycznym etui, to idealne upominki, które w gustowny i elegancki sposób podkreślą wagę każdego istotnego dla gminy, miasta czy kraju wydarzenia.

Medal okolicznościowy z okazji rocznicy działalności firmy

Okrągła rocznica działalności przedsiębiorstwa wymaga wyjątkowej celebracji. Warto zamówić z tej okazji medale, które możemy wręczyć wieloletnim partnerom biznesowym, najbardziej zasłużonym pracownikom czy założycielom firmy. Tego rodzaju gest z pewnością wzmocni też wizerunek marki w oczach innych.

Medal okolicznościowy z okazji jubileuszu małżeństwa

Długoletnie, udane pożycie małżeńskie to bez wątpienia wspaniała okazja do obdarowania ukochanej osoby spersonalizowanym medalem. Mąż lub żona, którzy otrzymają tego rodzaju upominek z osobistym grawerem i podziękowaniem za wspólną drogę, z pewnością nie oprą się łzom wzruszenia i wdzięczności.

Medal okolicznościowy z okazji wydarzeń sportowych

Biegi charytatywne na 5-10 km, półmaratony, maratony i zawody poświęcone innym dyscyplinom sportowym, organizowane z wyjątkowych okazji, powinny posiadać również niebanalną oprawę, a ich uczestnicy zostać obdarowani niezwykłymi medalami okolicznościowymi.

Medal okolicznościowy z okazji ślubu

Uroczystość ślubno-weselna to jeden z najważniejszych dni w życiu dwojga zakochanych ludzi. Obdarowując nowożeńców solidnym kompletem stalowych lub odlewanych medali, sprawimy im ogromną przyjemność i podarujemy krążki, które będą dla nich wspaniałą pamiątką na lata.

Jak widać, medale okolicznościowe są bardzo uniwersalne w wykorzystaniu, sprawdzą się znakomicie jako prezent na wiele ważnych okazji, zarówno tych oficjalnych, jak i w przypadku kameralnych uroczystości rodzinnych. Dzięki wykorzystaniu różnych wykończeń oraz materiałów, to oryginalny sposób na podarowanie komuś miłej i trwałej pamiątki.

Categories:   Fotografia i sztuka

Tags:  ,

Comments