Menu

Zabawki do kąpieli – ranking mam

Kąpiel to nieodzowna część dnia, już niemal od pierwszych dni życia dziecka. Na początku noworodek myje się tylko przez kilka minut, ale z czasem, gdy dziecko już stabilnie siedzi, kąpiel znacznie się wydłuża, bo maluchy uwielbiają pluskać się w wodzie. Są i takie dzieci, które boją się chlapania i umycie im głowy staje się ogromnym wyzwaniem. Dla tych i innych maluchów nieodzownym elementem wieczornego mycia idealne będą zabawki do kąpieli. Jednym przydadzą się, by urozmaicić czas, innym by przekonać się do chlapiącej wody lub odwrócić uwagę od polewania główki.

Które zabawki do kąpieli najlepiej przypadły do gustu dzieciom i ich rodzicom? Przedstawiamy Wam wyniki rankingu przeprowadzonego przez sklep internetowy bobomio.pl.

Zabawki do kąpieli – gumowe i kauczukowe

Wśród zabawek do kąpieli przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, największą popularnością niezmiennie cieszą się nieśmiertelne kaczuszki. Najwięcej głosów zdobyły kaczuszki Royal Duck marki Lullalove, wykonane z naturalnego kauczuku. Do wyboru w tej serii czerwone, czarne i białe kaczuszki. Wszystkie zdobyły podobną liczbę głosów.  Zabawka nie posiada dziurek, co zapewnia większą higienę podczas kąpieli w wannie – woda nie dostaje się do środka, co wyklucza niebezpieczeństwo powstawania pleśni. Mamy zwróciły też uwagę, na żywe kolory kaczuszki, które bardziej przyciągają uwagę dziecka, niż barwa naturalnego kauczuku.

Pływające zabawki do kąpieli

Pływające zabawki do kąpieli to kategoria, która niezmiennie cieszy się zainteresowaniem zarówno małych jak i większych dzieci. Najciekawszą propozycją okazał się Piesek Zoo i jego pływający pojazd marki Skip Hop (na zdjęciu). Podczas kontaktu z wodą, zabawka naśladuje głos silnika wydając jednoczesne głosy szczekania. Taka propozycja okazała się ciekawsza niż nakręcane wersje, ponieważ nie wymaga od dzieci (szczególnie tych młodszych) dodatkowych umiejętności manualnych. Drugie miejsce w tej kategorii zajęły Muzyczne łódki marki Boon. Każda łódka posiada gwizdek z różnymi poziomami głośności. Wystarczy dotknąć przycisk na zabawce, by zaczęła wydawać dźwięki. Łódki mogą pływać razem lub osobno.

Zabawki do kąpieli dla dociekliwych

Spośród zabawek dla starszaków, mamy wybrały taką, która bawiąc, jednocześnie uczy. Jest nią zabawka do kąpieli Mały Hydraulik firmy Boon. Składa się z pięciu rurek o różnych kształtach, które za pomocą przyssawki można przymocować do wanny lub glazury. Rurki można używać osobno, lub je łączyć, aby tworzyły łańcuch. Dzięki takie zabawie dzieci mogą budować różne konstrukcje, sprawdzać poziomy wody i sytuacje, w których wylewa się ona na zewnątrz.

Drugie miejsce wśród zabawek do kąpieli dla starszaków zdobył Wesoły Kranik marki Yookidoo. Zabawka jest zasilana bateriami, które wspomagają pompowanie wody z wanny do kranika. W komplecie znajdują się trzy różne kubeczki z dziurkami, zapewniające różnorodny efekt wypływającej wody. Ta zabawka niewątpliwie zapewni dziecku mnóstwo sposobów odkrywczej zabawy z wodą i sprawi, że maluch długo nie będzie chciał zakończyć kąpieli.

Kąpiel to dla dzieci nie tylko codzienna dawka zabawy, ale również sposób na relaks i wyciszenie przed pójściem spać. Zabawa z wodą tuż przed snem ma o wiele więcej pozytywnych aspektów, niż na przykład oglądanie bajki. Dzieci, choć zaaferowane zabawą, spędzają czas w skupieniu, w ciszy i w przyjaznym dla nich miejscu.

Każdą z wyżej wymienionych zabawek do kąpieli można zakupić na stronie: https://bobomio.pl/dla-dziecka/akcesoria-do-kapieli/zabawki-do-kapieli.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , , ,

Comments