Menu

Zakupy przez Internet – co sprawia, że są bezpieczne

Obecnie wiele osób prawie całkowicie zrezygnowało z tradycyjnych zakupów, na rzecz tych robionych online. Są one niezwykle wygodne, ale korzystając z nich należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, wszystkie dotyczą oczywiście naszego bezpieczeństwa.

Sprawdzone miejsca

W Intrenecie znajdziemy mnóstwo różnych sklepów, nie wszystkie jednak są uczciwe. Zanim zdecydujemy się na zakupy warto poszukać informacji na temat danej platformy, tak by mieć pewność że nie zostaniemy oszukani. Na szczęście witryny takie są dość szybko zamykane, także prawdopodobieństwo tego, że na nie trafimy jest dość nikłe. Niezależnie jednak od tego jak dobrze znamy dany e-sklep zapoznajmy się z jego regulaminem. Najważniejsze informacje dotyczą sposobów płatności oraz warunków reklamacji.

Najważniejsze są dane

Choć w Internecie chętnie dzielimy się informacjami na nasz temat, w przypadku zakupów online powinniśmy zachować szczególna ostrożność. Na pewno każdy z nas wie jak odróżnić bezpieczną stronę, gdzie nasze dane będą szyfrowane od tych, na których zabezpieczeń brakuje. Wystarczy spojrzeć, czy witryna posiada certyfikat SSL. Poznamy go po zielonej kłódeczce w oknie adresu URL. Niesamowicie ważne jest także to, aby adres strony rozpoczynał się od https, a nie http.  Ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo ma także nasz program antywirusowy. To on pomaga nam w wykrywaniu zainfekowanych stron, czy programów które chcą zaatakować nasz komputer.

Płatności

Sklepy internetowe charakteryzuje duża szybkość transakcji. Przykładowo korzystając z funkcji jakie daje nam platforma przelewy24.pl mamy pewność, ze nasze pieniądze trafią do odpowiedniego adresata, a przy okazji będą bezpieczne. Korzystając z tej formy płatności nie musimy martwić się o żadne komplikacje związane z przelewem, wszystko bowiem działa w bardzo prosty i intuicyjny sposób.

Zakupy przez Internet to duże udogodnienie. Bez wychodzenia z domu możemy „odwiedzić” zarówno sklepy spożywcze jak i te z odzieżą, czy różnego rodzaju akcesoriami. Szybkie płatności, krótki czas dostawy i możliwość zwrotu towaru sprawiają, że e-sklepy zyskują na popularności.

Categories:   Nowe technologie

Tags:  ,

Comments