Menu

Zdrowa woda każdego dnia

Woda nie tylko jest stosunkowo tanim napojem, ale ponadto również posiada bardzo wiele właściwości zdrowotnych.

Rola wody w organizmie człowieka

Organizm człowieka aż w 70% składa się właśnie z wody. Jeśli nastąpi jej ubytek w ilości 20% to dochodzi nie tylko do odwodnienia, ale także do śmierci człowieka. Ilość wody w ludzkim organizmie jest nieco zróżnicowana i zależna od wieku jak również od sposobu odżywiania się. Do najważniejszych ról wody w ludzkim organizmie można zaliczyć:

– transport substancji odżywczych

– stanowi środowisko dla bardzo wielu ważnych reakcji chemicznych w organizmie

– regulacja temperatury ciała

Tak w skrócie można określić jej rolę dla ludzkiego organizmu. Warto także poznać zalety tego, iż  w naszej codziennej diecie będzie się znajdować woda niegazowana zamiast kolorowych napojów lub kawy.

Zalety picia wody

Być może wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele zalet posiada spożywanie wody każdego dnia. Do najważniejszych zalet na pewno należy zaliczyć:

– dodawanie energii

– wspomaganie odchudzania

– orzeźwienie

– zapobieganie chorobom serca

– utrzymywanie właściwego poziomu pH poszczególnych komórek

– poprawa metabolizmu

– pomoc w usuwaniu toksyn

– łagodzenie uczucia bólu

– zapobieganie chorobom nerek

– zapobieganie nowotworom

– poprawa funkcjonowania ludzkiego mózgu

– w odniesieniu do kobiet w ciąży, poprawia jej utrzymanie

Zalet codziennego picia wody jest wiele. Te najważniejsze zostały wymienione. Można na ich podstawie stwierdzić, że woda powinna być obecna w codziennej diecie każdego człowieka.

Jak spożywać wodę?

Może się owo pytanie wydać nieco dziwnym, ale jest ono zasadne. Istnieją pewne zasady, do których warto się stosować. Każdego dnia warto jest wypijać od 1,5 do 2 litrów wody. Kupując wodę w sklepie, warto jest wybierać tę, która zawiera zwiększone ilości minerałów. Powinna to być ilość powyżej 1000 mg w jednym litrze. Można z powodzeniem pić zarówno wodę gazowaną jak i tę niegazowaną. Jedynie dzieciom oraz osobom z problemami trawiennymi nie zaleca się sięgać po wodę gazowaną. Stosując się do owych zasad z pewnością będzie można mówić o lepszym samopoczuciu oraz o większej dbałości o różne aspekty związane z naszym zdrowiem. Tym samym warto wybierać wodę.

Źródło:  www.dafi.pl

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments