Menu

Zegarek męski – czym kierować się przy wyborze?

Podczas zakupu zegarka męskiego zwraca się przede wszystkim uwagę na markę oraz na parametry techniczne. Oferty są bardzo zróżnicowane i trudno jest znaleźć perfekcyjny model. Nie mniej jednak – nie jest to niemożliwe! Jak wybierać zegarek męski?

Zegarek to dla panów idealny dodatek, który dopełnia każdą stylizację. Jego wybór wiąże się ze zgubieniem lub zniszczeniem poprzedniego czasomierza, który służył przez długie lata. Wśród najważniejszych czynników, którym kieruje się kupujący, jest przede wszystkim budżet, jakim dysponuje.

Stylowy dodatek dla mężczyzny

Pierwsze pytanie kupującego powinno być – w jakim celu i na jaką okazję kupuje zegarek? Odpowiedź powinna zawęzić zakres poszukiwań. Jeżeli liczysz na to, że jeden zegarek perfekcyjnie dopasuje się do każdej stylizacji, to jesteś w błędzie!

Pomyśl o tym, jaką pracę wykonuje osoba, która będzie nosić zegarek, jak ubiera się na co dzień i czy prowadzi aktywny styl życia. Chcesz postawić na coś uniwersalnego? Możesz rozważyć kupno zegarka na bransolecie – złotej lub srebrnej. Jest wówczas większe prawdopodobieństwo, że brązowe buty nie będą się gryzły z czarnym paskiem wybranego czasomierza. Złoto i srebro zaliczają się do kolorów neutralnych, które z łatwością dopasujesz do innych dodatków.

Czy warto stawiać na ,,modowe zegarki”?

Czasomierze od Tommy’ego Hilfigera, czy Michaela Korsa są bardzo popularne i chętnie promowane przez infuencerów. Niestety, często wysoka cena związana jest z widocznym znakiem towarowym, a nie za dobra jakość produktu. Mimo to marzy ci się kupno modowego zegarka? Postaw zatem na te od Calvina Kleina.

Jeżeli szukasz zegarka, który wystarczy na długie lata, decyduj się na te szwajcarskie. Po czym poznać, że czasomierz był tam wykonany? Szukaj zegarków z oznaczeniem SWISS MADE. Będzie to oznaczało, że przynajmniej w 50% jest on wykonany w Szwajcarii.

Najmocniejszy słaby punkt

Wszelakiego rodzaju uszkodzenia najszybciej widać na szkiełku zegarka. To właśnie od niego zależy wytrzymałość modelu. Najdroższe modele zegarków często mają szkiełka wykonane z szafiru naturalnego, syntetycznego lub surowca mineralnego. Ich twardość podaje się w skali Mosha.

Jeżeli myślisz o trwałym ponadczasowym zegarku, warto wydać na niego więcej pieniędzy. To inwestycja na długie lata. Prosty, elegancki zegarek będzie cieszył Cię przez bardzo długie lata.

Te i inne propozycje znajdziesz w sklepie W. Śliwiński! W ofercie mają zegarki z każdej półki cenowej.

Więcej informacji: https://www.wsliwinski.pl/zegarki,1288.html

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , ,

Comments