Menu

 

Magazynowanie – usługa dla Twojej firmy!

Usługi magazynowe zyskują na popularności. Głównym czynnikiem jaki o tym zadecydował są bardzo wysokie koszty utrzymania magazynu, nie wspominając już o samym zakupie działki, wybudowania magazynu, bądź kupnie gotowego budynku. Obecnie usługi magazynowania towarów to bardzo szeroki zakres usług towarzyszących i wspierających biznes.

Magazynowanie i dystrybucja

Magazynowanie polega na gromadzeniu różnego rodzaju towarów, a następnie przechowywanie go w odpowiednich warunkach. Cały proces magazynowa składa się z kilku etapów. Od przyjęcia towaru, przepływu informacji i przetwarzania wewnątrz magazynu (kompletowanie, konserwacja) oraz przekazywanie odbiorcom zazwyczaj musi upłynąć wiele czasu, dlatego też, aby cały proces magazynowania przebiegał sprawnie niezbędna jest dobra organizacja pracy oraz profesjonalne oprogramowanie magazynowe. Dla przedsiębiorcy, który obecnie jest już wyjątkowo obłożony dodatkowymi wymogami administracyjnymi opłacalniejsze jest wynajęcie firmy outsourcingowej.

Rodzaje magazynów

Dobór firmy wykonującej dla nas usługi magazynowe będzie przede wszystkim uzależniony od naszych potrzeb. Z kolei do nich musimy dopasować odpowiedni rodzaj magazynu. Magazyny ze względu na konstrukcję mogą dzielić się  na otwarte, przeznaczone do składowania materiałów budowlanych czy kontenerów, półotwarte w których mogą być przechowywane wyroby ceramiczne lub worki z cementem i na końcu zamknięte, służące do przechowywania towarów nieodpornych na warunki atmosferyczne.
Ponadto magazyny dzielą się również ze względu na pełnione funkcje na: kontenerowe, celne, konsygnacyjne, dostawcze, produkcyjne/przemysłowe, rozdzielcze, przeładunkowe. Magazyny mogą mieć też również różną wysokość: niski (do 4,2 m), średni (od 4,2 m do 7,2 m) i średni (od 7,2 do 25 m), a także o różnej powierzchni magazynowej. Szukając odpowiedniego miejsca magazynowego warto wziąć również pod uwagę czy posiada on dok rampowy, który  automatycznie dostosowuje się do wysokości naczepy, umożliwiając załadunek tyłem czy dok zerowy do którego załadunku musimy użyć wózka widłowego.

Czy outsourcing usług magazynowych jest opłacalny?

W przypadku, gdy zdecydujemy się na korzystanie z zewnętrznej firmy oferującej usługi magazynowe unikniemy wielu kosztów i obciążeń administracyjnych związanych z zakupem magazynu, kosztami jego utrzymania i eksploatacji, trudności związanych ze znalezieniem pracowników, czy zakupu specjalistycznego oprogramowania. Firmy, które wykonują usługi magazynowe posiadają wykwalifikowana kadrę pracowniczą, która przy użyciu oprogramowania jest w stanie na bieżąco kontrolować i zarządzać stanami magazynowymi. Co najważniejsze, przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z usług firm magazynowych odnotowują o wiele niższe wydatki niż w przypadku posiadania własnego magazynu. Niewiele firm jest w stanie pozwolić sobie na zakup własnego budynku lub wybudowanie go od podstaw. Przedsiębiorcy podkreślają również, że obawiają się w późniejszym czasie problemów ze znalezieniem kupca na taki rodzaj nieruchomości. Outsourcing usług magazynowych jest również opłacalny ze względu na łatwiejszą możliwość wynegocjowania odpowiedzialności na przykład w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia towaru.

Usługi magazynowania znajdziesz tutaj.

Categories:   Biznes i budownictwo

Comments