Menu

Bluzki z dekoltem typu łódka – czyli styl i elegancja

Eleganckie bluzki powinny być dobierane przez kobiety nie tylko pod względem okazji, na które chce się je założyć, lecz także ze względu na kształt sylwetki. Eleganckie bluzki mogą bowiem równie dobrze ukryć pewne mankamenty figury, jak i je niebezpiecznie uwypuklić. Jednym z ważniejszych elementów eleganckiej bluzki jest typ dekoltu.

Dekolt typu łódka – dla kogo nie?

Eleganckie bluzki z dekoltem typu łódka sprawdzają się w przypadku kilku typów kobiecej sylwetki. Warto jednak pamiętać, że z bluzek tych powinny zrezygnować przede wszystkim panie o większym biuście. W takim przypadku grecki dekolt może się brzydko układać, deformując biust i tworząc wrażenie przysadzistej sylwetki. Eleganckie bluzki tego typu nie sprawdzą się również w przypadku kobiet o niskim wzroście, ponieważ dodatkowo skracają one jeszcze sylwetkę. Po tego typu stylizacje nie powinny również sięgać panie o szerokiej talii. Bluzki w łódkę służą bowiem raczej jej podkreślaniu, aniżeli wyszuczplaniu.

Eleganckie bluzki „w łódkę” – wyszczuplające triki

Eleganckie bluzki z dekoltem typu łódka sprawdzają się idealnie w przypadku pań o figurze gruszki. Poszerzają one bowiem nieco drobne ramiona, co przy szerokich biodrach daje wrażenie większej symetrii. Dzięki temu optycznie sylwetka się wydłuża i wyszczupla, a część uwagi zostaje odwrócona od szerszych bioder. Jeśli elegancka bluzka jest nieco dłuższa, można przepasać ją w talii ozdobnym paskiem, co jeszcze bardziej wymodeluje sylwetkę. Do takich bluzek dobrze nosić trapezowe spódnice lub lekko rozszerzane spodnie. Połączenie takiej stylizacji z lekkimi sandałkami lub kolorowym szpilkami sprawi, że sylwetka zyska lekkości.

Wyrzeźbić talię

Wiele kobiet, także tych wyjątkowo szczupłych, narzeka na brak zaznaczonego wycięcia w talii. Dla tzw. prostokątnej sylwetki eleganckie bluzki z dekoltem typu łódka okazują się bardzo dobrym rozwiązaniem. Sprawdza się tutaj przede wszystkim prosty, niezbyt szeroki dekolt łódkowy pozbawiony większych dodatków. Mogą się na nim znaleźć jedynie drobne elementy dekoracyjne. Dzięki temu wcięcie w talii będzie wyraźniej zaznaczone, warto jednak pamiętać, że przy tym typie sylwetki należy unikać łączenia dekoltu w łódkę z szerokimi rękawami. W przypadku pań o figurze klepsydry również sprawdzą się eleganckie bluzki z dekoltem typu łódka, trzeba jednak zwrócić uwagę, aby główny akcent padał na talię. Może być ona przepasana na przykład ozdobnym paskiem. Dobrze będzie się prezentować także połączenie bluzki w łódkę ze spodniami o wysokiej talii, które optycznie wyszczuplą sylwetkę i nadadzą jej lekkości.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , ,

Comments