Menu

Co warto wiedzieć o pracy operatora wózków widłowych?

Współczesny rynek pracy dla niektórych grup zawodowych może być dość kłopotliwy i trudny. Pracodawcy wymagają nie tylko chęci i zaangażowania do pracy. Coraz częściej w ogłoszeniach pojawiają się informacje na temat wymaganych kursów lub szkoleń specjalistycznych. Pracownik mający szerokie kompetencje jest lepiej postrzegany przez pracodawcę. Bardzo pożądanym zawodem jest operator wózka widłowego.

Na czym polega praca?

Pracownik zajmujący to stanowisko będzie odpowiedzialny za sprawne poruszanie się w wąskich magazynowych przestrzeniach. Podstawowym zadaniem operatora wózka widłowego jest zatem szybkie i bezpieczne transportowanie towarów z punktu a do punktu b. Doświadczony operator wpływa także na bezpieczeństwo pozostałych pracowników magazynu. Obowiązki na tym stanowisku mogą znacząco się różnić. Są one bowiem uzależnione od zapisów znajdujących się w umowie o pracę.

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Nie każda osoba może być operatorem wózka widłowego. Wymagania różnią się znacznie od tych, które trzeba spełnić np. w przypadku prawa jazdy. Rozporządzenie Ministra Gospodarki jasno określa jakie warunki musi spełniać osoba obsługująca wózki widłowe. Pracownik musi mieć ukończone 18 lat, musi wykazywać predyspozycje do podejmowania właściwych decyzji i przestrzegania przepisów, posiadają ukończony kurs na wózki widłowe i zdany egzamin UDT, potrafią udowodnić swoje umiejętności w praktyce.

Na czym polega kurs na wózki widłowe?

Podczas kursu w Centrum Szkoleń kursant zdobędzie szeroką wiedzę z zakresu wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Dzięki możliwości umówienia się z konkretnym instruktorem przebieg kursu będzie znacznie łatwiejszy do zorganizowania. W części teoretycznej zostaną poruszone kwestie BHP, które jest cenione przez wielu pracodawców. Część praktyczna obejmuje jazdy pod okiem instruktora. Kursant nie musi opłacać dodatkowych godzin, dzięki czemu opanuje umiejętność kierowania pojazdem na wysokim poziomie. Instruktorzy świetnie rozumieją, że każda osoba potrzebuje innego czasu na opanowanie pewnych umiejętności. Cierpliwość i wyrozumiałość to bardzo cenne cechy instruktorów. Kurs na wózki widłowe Wrocław daje możliwość płatności w ratach, którą doceni wiele kursantów.

Przyszłość w zawodzie operatora wózków widłowych

Zawód ma bardzo dobre perspektywy, ponieważ wielu pracodawców poszukuje wykwalifikowanego pracownika. Przemysł w Polsce i Europie ciągle się rozwija. Wzrasta zatem zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników. Odbycie kursu znacznie zwiększy szanse na rynku pracy i wyraźnie zwiększy zarobki.

Categories:   Biznes i budownictwo

Comments