Menu

Choinka Bożonarodzeniowa zgodnie z nauczaniem Feng Shui

Leśna zielona piękność na Boże Narodzenie może być nie tylko aktualną ozdobą domu lub symbolem świątecznym,  ale jeżeli prawidłowo ustawi się choinkę z uwzględnieniem wielowiekowej wiedzy Feng Shui, w naszych siłach jest osiągnięcie spełnienia marzeń i wzmocnienie strumienia pozytywnej energii w tej strefie, którą należy aktywować.

Właśnie w Bożonarodzeniową noc wszyscy czekamy na przyjemne niespodzianki od losu. A dlatego zagęszczona energetyka ostatnich godzin odchodzącego roku i rodzące się nowe życie darują nam unikalną możliwość przetworzenia wszystkiego, czego tak bardzo pragniemy, na rzeczywistość. A pomoże nam w tym Bożonarodzeniowa choinka.

Sens ma postawienie choinki tam, gdzie jej obecność pomoże poprawić to co jest najważniejsze w naszym życiu. Oczywiście, zgodnie z Feng Shui najbardziej idealnym miejscem jest centrum. Jest to ta część domu, która odpowiada za szczęście, pomyślność i zdrowie wszystkich członków rodziny. Jednak najczęściej z różnych przyczyn niemożliwe jest postawienie choinki właśnie w tym miejscu. Co więc należy zrobić? Jakie miejsce wybrać dla Bożonarodzeniowego gościa? Wyjaśnimy to.

Choinka na południowym wschodzie

Zgodnie z Feng Shui południowo-wschodnia część pokoju odpowiada za dostatek materialny. Jeżeli chcesz w tym roku przyciągnąć do swojego życia bogactwo i dostatek, radzimy postawić choinkę w tym kącie i udekorować ozdobami w kolorze zielonym, fioletowym, liliowym, złotym i czerwonym. Upragniony luksus przyciągną żabki, rybki, statki, pieski. Warto powiesić na choinkę jako ozdobę prawdziwe słodycze, wyroby czekoladowe, monety, kryształki i koperty dla pieniędzy.

Ustawienie choinki w sektorze południowym

Ustawiając Bożonarodzeniową piękność w strefie chwały i wielkości, nie zapomnij powiesić na drzewku ozdoby w postaci orła, ptaka feniksa lub źrebaka. Oryginalnie wyglądać będą medaliony z waszymi zdjęciami. Można także powiesić pod choinką własny portret, by przyciągnąć do siebie w tym roku szacunek i popularność. Najlepszymi kolorami dla akcesoriów choinkowych są czerwony i zielony.

Choinka na południowym zachodzie

Aby wzmocnić miłość i relacje romantyczne, powieś na gałązkach choinki parzyste kryształy, światełka, serduszka, figurki noworoczne (ptaszki, kwiatki, kotki – najważniejsze, żeby były po dwie sztuki). Przewiąż ładnymi kokardkami jedwabne wstążki we wszystkich odcieniach różowego, czerwonego i brązowego. Jeżeli ustawi się choinkę na południowym zachodzie, można nie tylko spotkać w tym roku swoją drugą połówkę, lecz także odświeżyć już istniejący związek, przywrócić dawną namiętność w relacjach intymnych.

Choinka w strefie zachodniej

Czy centrum twojego życia są dzieci? A może bardzo pragniesz zajść w ciążę? W takim przypadku sens ma ustawienie choinki na Zachodzie. Srebrzyste i złote ozdoby, owoce, różne smakołyki powinny zostać umieszczone na puszystych łapach drzewka iglastego. W miarę możliwości należy powierzyć ubieranie choinki dziecięcym rękom – dzieci intuicyjnie wszystko zrobią w najlepszy sposób. Twoim zadaniem będzie tylko trochę to poprawić.

Ten sektor Feng Shui odpowiada także za potencjały twórcze. Pomnożyć własne (lub członków rodziny) talenty pomogą symbole, wskazujące na konkretną dziedzinę sztuki. Należy wieszać ozdoby przedstawiające: nutki, klucz wiolinowy, instrumenty muzyczne, przyrządy artystyczne, malutkie obrazy w oprawach, dekoracyjne puenty lub paczkę baletową. Czyli wszystko, co kojarzy się z twoją twórczą pasją.

 Ustawienie choinki na północnym zachodzie

Zgodnie z Feng Shui jest to miejsce patronów, przyjaciół i podróży. Doskonale, jeśli na choince uda się umieścić rzeczy należące do tych ludzi, których przychylność chcesz zdobyć albo rzeczy z tego kraju, który chciałbyś odwiedzić. W dekoracji choinkowej przeważać powinny kolory srebrzyste i złociste. Choinka sztuczna kup na naszej stronie. 

Północ dla choinki Bożonarodzeniowej

Aktywuje rozwój karierowy. Umieść na gałązkach świątecznego drzewka metalowe lub kryształowe żółwie, rybki, koniki, kwiaty lotosu. Dobre kolory według Feng Shui: niebieski, biały, błękitny.

Choinka na północnym wschodzie

Strefa północno-wschodnia odpowiada w Feng Shui za mądrość i nauczanie. Jeżeli ustawisz choinkę właśnie tutaj, można poprawić swoje wyniki w nauki, zapewnić dostanie się dziecka na prestiżową uczelnię, osiągnąć sukces w poznawaniu samego siebie i rozumieniu sensu życia. Na choinkę nadają się figurski smoków i słoników, a także zapiski z życzeniami, przewiązane czerwonymi wstążkami. Do ozodby wykorzystuj wszystkie odcienie żółtego i brązowego.

Wschód dla choinki

Ustawiając choinkę we wschodniej części pokoju wzmacniasz energetykę sektoru rodziny. Jej talizmanem jest Smok (najważniejsze, by ozdoba noworoczna nie była powieszona powyżej poziomu oczu głowy rodziny). Kolorami dla strony wschodniej zgodnie z Feng Shui są zielony, brązowy i niebieski. Chcesz aktywować w czasie Świąt Bożego Narozenia od razu kilka sektorów? Ustaw w domu wazy z gałązkami choinki, małe choinki dekoracyjne i ozdób je zgodnie z zasadami Feng Shui. Będzie dobrze, jeśli w dekoracjach znajdą się przynajmniej symboliczne świeczki, zapalając które za każdym razem będziesz wzmacniać energetykę interesującego się aspektu własnego życia. Życzymy Wesołych Świąt i spełnienia wszystkich dobrych życzeń!

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments