Menu

Czym charakteryzuje się suchy kaszel?

Suchy kaszel jest zmorą wielu osób, które zaczynają chorować. Zwykle jest oznaką rozpoczynającej się infekcji. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Podstawowa wiedza na temat suchego kaszlu

Suchy kaszel inaczej nazywany jest nieproduktywnym. Jego cechą charakterystyczną jest niemożność odkrztuszenia zalegającej wydzieliny. Trwa zazwyczaj nie dłużej niż 2-3 dni. Po tym czasie przekształca się w kaszel mokry, który jest oznaką walki organizmu z infekcją. Zwykle suchy kaszel ma charakter napadowy. Może zakłócić wykonywanie codziennych obowiązków i utrudnić pracę. Najbardziej męczący jest w nocy. Potrafi obudzić i uniemożliwia spokojny sen, który jest tak ważny podczas choroby. Nie mogąc dostatecznie odpocząć, przeciągamy czas, w którym chorujemy.

W jaki sposób  walczyć z suchym kaszlem?

Najlepszym sposobem na to, aby pokonać suchy kaszel jest stosowanie preparatów hamujących jego napady. Do najpopularniejszych należy syrop Levopront (więcej Levopront.pl). Ma on działanie łagodzące i wyciszające, co wpływa na walkę z tym rodzajem kaszlu.

Pomaga także właściwe nawilżyć pomieszczenia, w którym spędzamy najwięcej czasu. Należy również regularnie wietrzyć pokój przed snem. Dzięki właściwej wymianie powietrza, można będzie złagodzić objawy suchego kaszlu.

Naturalne sposoby walki z suchym kaszlem – co pomaga?

Istnieje również wiele naturalnych sposobów, dzięki którym można powalczyć z suchym kaszlem. Do najpopularniejszych należą:

  • picie soku z buraka – można przygotować go samodzielnie. Wystarczy pokroić buraka i zasypać go cukrem. Na następny dzień warzywo puści soki, które powinniśmy przyjmować po łyżeczce 2-3 razy na dzień,
  • syrop z cebuli – z cebuli możemy przygotować syrop, który działa łagodząco oraz zwalcza infekcje
  • napar z tymianku – popularnym sposobem do walki z suchym kaszlem jest tymianek. Należy wykorzystać suszony, zalewając go dwoma szklankami wrzącej wody. Po zaparzeniu przez 15 minut pod przykryciem można rozpocząć jego przyjmowanie. Najlepsze efekty uzyskasz stosując ¼ szklanki każdego dnia.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments