Menu

Czym objawia się sucha skóra twarzy i ciała?

Sucha skóra twarzy to jeden z najczęściej spotykanych, kobiecych problemów. Problem ten dotyczy około 20 proc. populacji, głównie Pań. Nieprzyjemne napięcie, ból, zaczerwienienie, podrażnienie oraz łuszczenie się to codzienność wielu z nas. Niestety odczuwany dyskomfort może stać się przyczyną pęknięć oraz odwodnienia skóry twarzy. Przyczyna tkwi nie tylko w genetyce, ale i nieprawidłowej pielęgnacji. Dlatego przy suchej skórze twarzy stosowanie preparatów z alkoholem nie jest mile widziane. Należy pamiętać, że warstwa rogowa naskórka jest półprzepuszczalną barierą, która zapobiega utracie wody i wnikaniu zewnętrznych substancji. Jest to swego rodzaju bariera, która chroni naszą twarz i ciało.

Bardzo sucha skóra – przyczyny

Towarzyszące suchej skórze ściągnięcia, napięcia i szorstkość powoduje nieprzyjemne uczucie. W ekstremalnych przypadkach odwodnienia bywa spierzchnięta, łuszczy się i swędzi. Powodem takiego stanu jest poziom zbyt małej ilości sebum, który sprawia, że w skórze brakuje lipidów. Te substancje są konieczne do utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia. Sucha skóra twarzy to wpływ czynników zewnętrznych jak zbyt zimne lub gorące powietrze czy przyjmowanie leków. Warto pamiętać, że zbyt częste peelingowanie oraz oczyszczanie może powodować jeszcze większe problemy z cerą. Osoby z suchą skórą powinny korzystać ze specjalnych serii kosmetyków nawilżających, które wzbogacone są w substancje wiążące wodę, jak mocznik czy gliceryna oraz substancje uszczelniające barierę wodną organizmu.

Pielęgnacja suchej skóry za pomocą Dexerylu

Sucha skóra to problem nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Jest bardzo wrażliwa oraz skłonna do podrażnień. Na jej stan wpływ mogą mieć zarówno szorstkie ubrania, jak i zmieniające się warunki atmosferyczne. Jeśli chcemy, by zawsze wyglądała zdrowo, powinniśmy odpowiednio o nią zadbać. Ze względu na swoją specyfikę wymaga specjalnej pielęgnacji dostosowanej do suchej skóry. W aptekach można znaleźć wiele kosmetyków nawilżających. Jednym z najczęściej wybieranych jest Dexeryl, krem polecany do leczenia objawów i dolegliwości związanych z suchą skórą. Działa kojąco na problemy dermatologiczne, skórne, jak również zmiany chorobowe. Ma działanie nawilżające, dzięki bogatemu składowi, wzbogaconemu w glicerol oraz parafinę. Składniki kremu zmniejszają nasilenie istniejących uszkodzeń i przeciwdziałają nowym podrażnieniom.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , ,

Comments