Menu

Jakie mieszkanie wybrać pod wynajem?

Zamierzasz zarabiać na wynajmie mieszkania? Aby mieć pewność, że nieruchomość będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców, musisz pamiętać o kilku zasadach. Podpowiadamy, jakie mieszkanie najlepiej zakupić z myślą o zarabianiu na wynajmie.

Określ grupę docelową

Wielu początkujących inwestorów popełnia ten sam błąd – kupują mieszkanie, kierując się własnymi preferencjami. Tymczasem kluczem do sukcesu jest określenie grupy docelowej, która z mieszkania miałaby korzystać. Jeżeli chcesz wynajmować lokal:

  • studentom – powinieneś zainteresować się mieszkaniami wielopokojowymi, bo wówczas będziesz mógł wynajmować poszczególne pokoje; znaczenie ma też lokalizacja – im bliżej uczelni lub komunikacji miejskiej, tym lepiej,
  • singlom lub rodzinom – metraż mieszkania powinien wynosić od 30 do 60 metrów kw., a zadbać warto o wysoki standard wykończenia,
  • turystom – sprawdzą się mieszkania o metrażu do 50 metrów kw., które będzie można zagospodarować na elegancko wykończone apartamenty.

Określenie grupy najemców, z którymi jesteś zainteresowany, to pierwszy krok, aby trafnie wybrać mieszkanie.

Lokalizacja ma znaczenie

Od lokalizacji zależy nie tylko zainteresowanie nieruchomością wśród potencjalnych najemców, lecz także cena wynajmu. Jeżeli potencjalni najemcy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej i bez problemu docierać do różnych zakątków miasta, to zainteresowanie mieszkaniem będzie duże, a stopa zwrotu zadowalająca.

Przykładem dobrze zlokalizowanych mieszkań mogą być lokale mieszkalne powstające w ramach inwestycji Promenady Wrocławskie. Deweloper Vantage Development S.A. buduje osiedle w rejonie Śródmieścia, między ulicami Zakładową i Rychtalską, wzdłuż odnogi Odry. Jeżeli zakupisz mieszkanie właśnie na tym osiedlu, najemcy, z którymi podpiszesz umowę najmu, nie będą mieli problemu z dotarciem do centrum – wystarczy 10 minut, aby znaleźć się na Rynku. Sprawdź pełną ofertę dewelopera we Wrocławiu: https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/wroclaw.html.

Dodatkowe udogodnienia mile widziane

Jeżeli będziesz wynajmował mieszkanie studentom, to mało prawdopodobne, że będą oni dopytywać o miejsce parkingowe. Co innego jednak wówczas, gdy chcesz wynajmować lokal rodzinom z dziećmi – dla nich możliwość skorzystania z osobnego pomieszczenia na wózek, rowery czy właśnie miejsca parkingowego może być kluczowa przy podejmowaniu decyzji o wynajmie danego mieszkania.

Wielu deweloperów stawia na bezpieczeństwo klientów. W przypadku osiedla Nowy Gaj, które powstaje przy ulicy Żegiestowskiej we Wrocławiu, deweloper – spółka Vantage Development S.A. – zdecydowała się na częściowe odgrodzenie budynków. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zamontowany zostanie też monitoring. Takie, dodatkowe udogodnienia, również mogą korzystnie przełożyć się na cenę, którą uzyskasz z wynajmu lokalu.

Categories:   Dom i ogród

Comments