Menu

Najwyższy stopień nawilżenia, czyli mezoterapia kwasem hialuronowym

Utrata nawilżenia to jedna z głównych przyczyn starzenia się organizmu. Mezoterapia kwasem hialuronowym dostarcza skórze odpowiednią ilość substancji odpowiedzialnych za jej nawilżenie i młody wygląd. Kwas hialuronowy niczym gąbka chłonie wodę i utrzymuje efekt nawilżenia skóry przez wiele miesięcy. Poznaj zabieg Neuvia Hydro Deluxe.

Jakie właściwości ma mezoterapia kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie oraz jednym z najczęściej stosowanych składników w kosmetologii i medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy występujący w skórze ma postać soli sodowej (hialuronianu sodu). Niestety, wraz z wiekiem, od ok. 25. roku życia, jego ilość stopniowo maleje, co powoduje, że skóra staje się sucha, wiotka, wrażliwa na czynniki zewnętrzne, pojawiają się na niej zmarszczki. Dlatego właśnie wykorzystuje się kwas hialuronowy w zabiegach pielęgnacyjnych i odmładzających. Ma on niezwykłe właściwości wiązania wody w skórze, dzięki czemu doskonale nawilża, ujędrnia ją i redukuje zmarszczki.

Neuvia Hydro Deluxe to innowacyjny produkt, który zawiera najczystszy dostępny na rynku kwas hialuronowy. Preparat ten służy do zabiegu mezoterapii kwasem hialuronowym, z którego skorzystamy między innymi w warszawskiej Klinice Miracki. Wysokiej jakości skład preparatu zapewnia długotrwałość efektów i skuteczność zabiegu. Po zabiegu skóra staje się głęboko nawilżona i wyraźnie poprawia się jej kondycja.

Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej twarzy poprzedzony jest konsultacją, podczas której specjalista (lekarz medycyny estetycznej) poznaje oczekiwania pacjenta. Wywiad lekarski to również czas na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do mezoterapii igłowej kwasem hialuronowym, wśród których znajdują się, m.in.:

  • uczulenie na kwas hialuronowy lub inne składniki zawarte w preparacie,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • menstruacja,
  • stan zapalny skóry w miejscu poddawanym zabiegowi,
  • choroba nowotworowa,
  • porfiria,
  • epilepsja,
  • zażywanie aspiryny i innych leków przeciwzapalnych.

Mezoterapia kwasem hialuronowym trwa kilkanaście minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wprowadza niewielką dawkę kwasu hialuronowego pod skórę w wybranym obszarze zabiegowym. Następnie masuje dane miejsce, aby dokładnie rozprowadzić preparat i perfekcyjnie wymodelować obszar poddany terapii.

Dla uzyskania optymalnego efektu nawilżenia i odmłodzenia skóry zwykle trzeba wykonać kilka zabiegów. O liczbie i częstotliwości mezoterapii kwasem hialuronowym zawsze decyduje lekarz. Pod uwagę bierze stan skóry pacjenta, rozległość problemu, oczekiwania oraz indywidualną reakcję organizmu na pierwszy zabieg.

Mezoterapia twarzy kwasem hialuronowym – bezpieczeństwo

Zabieg powinien zostać przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę medycyny estetycznej, wówczas można mieć pewność, że mezoterapia twarzy jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta. Iniekcję skóry wykonuje się po znieczuleniu miejscowym, więc zabieg jest komfortowy.

Profesjonalna mezoterapia kwasem hialuronowym uznawana jest za zabieg o wysokim profilu bezpieczeństwa. Stosuje się ją nawet na bardzo delikatnych obszarach twarzy, takich jak okolice oczu czy ust. Mezoterapia pod oczy to skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek mimicznych czy „worków” pod oczami. Z kolei zabieg na usta służy wypełnieniu, nawilżeniu i subtelnemu powiększeniu warg.

Po mezoterapii igłowej twarzy możliwe jest wystąpienie lekkiej opuchlizny i zaczerwienienia w miejscu nakłuć. Nie ma jednak przeciwwskazań, żeby od razu po zabiegu wrócić do codziennych obowiązków, pamiętając o odpowiedniej pielęgnacji. Skóry po zabiegu nie wolno ugniatać czy masować. Należy stosować zalecone przez specjalistę kosmetyki łagodzące. Skutki uboczne (obrzęk i podrażnienie), będące naturalną konsekwencją iniekcji, znikają całkowicie już po kilku dniach.

Więcej na temat mezoterapii kwasem hialuronowym dowiesz się w Klinice Miracki w Warszawie – zapraszamy do kontaktu.

Categories:   Moda i uroda

Comments