Menu

Naprawa i renowacja dachu z papy

Błędy wykonawcze związane z układaniem brakiem renowacji starego pokrycia lub układania papy mogą powodować wiele konsekwencji związanych z nieszczelnością dachu. Problemy ciągną za sobą kolejne utrudnienia takie jak trudna do usunięcia wilgoć w pomieszczeniach. Dodatkowo dach traci właściwości termiczne, a błędy potrafią przenieść się na nośne elementy konstrukcyjne. Biorąc pod uwagę wszystkie informacje, warto regularnie sprawdzać stan techniczny naszego pokrycia i szybko wykonywać prace związane z naprawą i renowacją. Zapraszamy do lektury.

Kosztowna wymiana pokrycia

Brak odpowiedniej renowacji dachu z papy i stałego badania jego stanu technicznego może doprowadzić do sytuacji, w której będziemy zmuszeni do całkowitej, czasochłonnej i niezwykle kosztownej wymiany całego pokrycia. Z tego względu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stałe monitorowanie stanu dachu i w razie konieczności wykonywanie własnych napraw, korzystając z odpowiednich produktów.

Kilka sposobów na uszkodzenia dachów z papy

Wybór odpowiedniego środka do naprawy dachu z papy zależy w głównej mierze od rodzaju i skali uszkodzenia naszego pokrycia. Opierając się o opinię ekspertów, wybór związany jest również z typem dachu. Dla przykładu inne produkty sprawdzą się w przypadku naprawy pokrycia dachu płaskiego i spadzistego. Najczęściej spotykanym problemem są tak zwane wybrzuszenia papy, powstałe w wyniku długotrwałego działania skrajnie wysokich i niskich temperatur. Pęcherze wypełnione powietrzem i spękania można naprawić, stosując masę bitumiczną, czyli kit dekarski na zimno. Po zastosowaniu masy bitumicznej środek zastępuje papę, tworząc elastyczną i wytrzymałą powłokę, która charakteryzuje się odpornością na czynniki atmosferyczne i nie przepuszcza wody.

Inną alternatywą dla kitu dekarskiego są produkty bitumiczne zawierające rozpuszczalniki organiczne. Dzięki ich zastosowaniu produkt można nałożyć na papę nawet podczas deszczu czy w niskiej temperaturze nieprzekraczającej 0°C. Wymienione przez nas produkty są wzmocnione włóknami, dzięki czemu wykazują się dużą przyczepnością do suchych i mokrych dachów. Ich działanie opiera się na związaniu i wytworzeniu elastycznej powłoki tak jak w przypadku kitu dekarskiego.

Inny rodzaj uszkodzenia

Oprócz wyżej wymienionych typów uszkodzeń częstym zjawiskiem w przypadku dachów z papy jest jej odklejenie od podłoża. Za proces odpowiedzialne są wahania temperatury i zjawiska atmosferyczne takie jak mróz, słońce, deszcz czy śnieg. Usterki powstałe najczęściej wokół kominów można naprawić, stosując podkład bitumiczny, którego działanie polega na związaniu papy z podłożem za pomocą spoiny.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments