Menu

Pawilony z płyty obornickiej – montaż i zalety konstrukcji

Chcesz zbudować pawilon gastronomiczny, kiosk handlowy, a może dużą halę na magazyn? Interesują Cię innowacyjne rozwiązania, które jednocześnie są bardzo ekonomiczne? Już teraz sprawdź możliwości, jakie zapewniają pawilony z płyty obornickiej. Czym są, jaka jest technologia ich stawiania i dlaczego stają się tak bardzo popularne?

Szybki montaż obiektów

Płyty obornickie, czyli specjalne warstwowe płyty stosowane do konstruowania hali, magazynów, pawilonów, kiosków oraz innych budynków tego typu, od pewnego czasu zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność. Konstrukcje te można nie tylko bardzo szybko wybudować, ale również przetransportować, są bowiem wykonane z elementów prefabrykowanych. Montażem pawilonów zajmują się wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, a hale spełniają oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów czy projektantów. Budowa takich konstrukcji może przebiegać w każdych warunkach atmosferycznych, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na gotowy pawilon lub halę.

Charakterystyka płyt obornickich

Same płyty warstwowe posiadają wiele zalet – są niesamowicie lekkie, a jednocześnie bardzo sztywne. Charakteryzują się wypełnieniem styropianowym, poliuretanowym lub z wełny mineralnej. Kolejnym ich atutem jest ognioodporność oraz optymalny współczynnik przepuszczalności cieplnej, który gwarantuje zachowanie wewnątrz hali komfortu termicznego. Pawilony wykonane z płyty obornickiej można swobodnie zdemontować i w razie potrzeby przenieść w inne miejsce. Mobilność tego rozwiązania sprawia, że staje się ono coraz bardziej rozpowszechnione – kiedy hala stanie się niepotrzebna, można ją sprzedać.

Jak zabezpieczyć pawilon?

Pawilon z płyty obornickiej może być wykonany z materiałów o różnej kolorystyce, dzięki czemu można dopasować wygląd hali do indywidualnych potrzeb lub lokalnego krajobrazu. Konstrukcje tego typu są też bezpieczne i posiadają wszelkie niezbędne instalacje – elektryczne, kanalizacyjne czy sanitarne. Wykonane z PCV lub aluminium okna można zabezpieczyć za pomocą rolet, a drzwi wejściowe za pomocą zamków typu Gerda. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią wzmocnione szyby antywłamaniowe i stalowe kraty wewnętrzne.

Więcej informacji na stronie producenta pawilonów z płyty warstwowej www.plytbud.pl.

Categories:   Biznes i budownictwo

Comments