Menu

Rynny metalowe – kilka ważnych informacji

Dość wielu z nas wie, że rynny metalowe dzielą się na rynny miedziane i na rynny aluminiowe, oraz na te stalowe galwanizowane i na dokładkę pomalowane na brązowo lub na czerwono. Wiele znaczy też i to, że rynny metalowe dzielą się też na rozmiary i co najważniejsze montuje się je systemowo, czyli rynny to także rynhaki i rury spustowe. Nie dobiera się ich w sposób dowolny i na spad o konkretnej powierzchni przypada pewna minimalna ilość rur spustowych. Najprościej te systemy rynnowe montuje się na tych prostych dwuspadowych dachach, ale trafiają się też konstrukcje bardziej skomplikowane, w których przypadku montowanie rynien bywa o wiele bardziej skomplikowane i co równie istotne ta czynność musi trochę potrwać, ale sama konstrukcja rynien i rur spustowych zmieniła się przez lata i w tym tkwi plus.

Specjalne złącza w rynnach

Wielu z nas doskonale wie o tym, że kiedyś rynny metalowe się lutowało, ale obecnie są specjalne złączki do segmentów rynien i do tych koszy rur spustowych. Jednym słowem lutowanie na rusztowaniu to już raczej przeszłość, ale najlepiej zakupić markowy system rynnowy, za który to zapłaci się nieco więcej, bo takowy to rzecz jasna znacznie mniej problemów podczas montażu. Mowa tu o tym, że te klamry łączące są wymiarowe i podobnie jest rzecz jasna z elementami uszczelniającymi. Dlatego też sam montaż jest prostą opcją i kończy się dostatecznie szybko, a szybkość w czasach obecnych ma rzecz jasna kluczowe znaczenie, bo po wyłożeniu dachu taką brązową dachówką dokręcenie tych metalowych brązowych rynien powinno zająć jakieś trzy lub cztery godziny, a nie kolejny dzień. Aspekt ten jest bardzo ważny, bo po ukończeniu dachu dana firma budowlana zaczyna pracę w innym miejscu. Takie ekspresowe kończenie zleceń jest na rękę i inwestorowi i wykonawcy. Z tych konkretnych przyczyn systemy rynnowe modernizuje się od lat.

Kolorystyka rynien

Dziś spotyka się dachówkę w dość wielu kolorach i wzorach, czyli może być ona czerwona, brązowa, jasno brązowa, szara, ciemno szara i niebiesko szara. wiele modeli występuje w tych kolorach i do każdego można dobrać te rynny metalowe. Ich dobranie to dziś może być tylko kwestia zamówienia konkretnego zestawu w sklepie internetowym i poczekanie na dostarczenie. Tak się dzieje dość często, bo przedsiębiorcy montujący tego typu rynny mogą mieć problemy z tym pojechaniem po ten towar, bo stracą przez to trzy lub cztery godziny pracy. w sklepie internetowym tego typu system zamawiają z czasowym wyprzedzeniem i ciągle pracują i to aż do momentu w którym system rynnowy dowozi auto dostawcze.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , , ,

Comments