Menu

Świąteczne prezenty – o kupowaniu słów kilka

Prezenty. Ciężko znaleźć człowieka, który nie lubi ich dostawać. W naszej kulturze jest wiele okazji żeby obdarować bliską sobie osobę. Jednak czas z którym najbardziej kojarzone jest dawanie i otrzymywanie prezentów to Boże Narodzenie.

Szał zakupowy z tym związany zaczyna się praktycznie już po 1 listopada. Ze sklepów znikają znicze, a czas zadumy ustępuje narastającemu świątecznemu szaleństwo. I w żadnym wypadku nie jest to przesada. Sieci handlowe, sklepy i markety doskonale wiedzą, że w tym okresie muszą zrobić wszystko żeby przyciągnąć klienta.

Tak naprawdę na prezentowe zakupy warto udać się stosunkowo wcześnie. Unikniemy tłoku, kolejek a także przemyślanych sztuczek marketingowych. Tak, tak, – im bliżej świąt tym częściej każdy sklep z prezentami stara się używać pewnych trików. Większość z nas jest tego nieświadoma bo przecież tego typu rzeczy nie naucza się w szkołach. Tutaj najprostszym przykładem, który chciałbym przywołać są promocje. Internet, a zwłaszcza Facebook nie raz już demaskował sztuczne zaniżanie cen. Na zdjęciach zamieszczonych przez internautów widniały oderwane naklejki z cenami, które były wyższe niż przed promocją – a to tylko wierzchołek góry lodowej.

Jaki kupić prezent dla mamy, dla męża, albo żony? tutaj nie da się jednoznacznie stwierdzić. Jedni cenią sobie prezenty praktyczne. Innych bardziej zadowala ekskluzywna biżuteria, albo perfumy. Ważne, jest tylko to, żeby sprawić danej osobie przyjemność i to powinno być głównym kryterium. Pozwolę sobie jednak zasugerować pewien oryginalny pomysł. Od kilku lat coraz bardziej popularne stają się firmy oferujące dość nietypowe prezenty. O co chodzi? np. skok ze spadochronem, skok na linie z wysokości, kurs nurkowania, gotowania, jazda luksusowymi autami, weekend w SPA, lot szybowcem czy też kolacja w ciemności. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto spróbować w ten sposób zaskoczyć np. męża. Takiego prezentu na pewno nie zapomni do końca życia.

Oczywiście czasami zdarza się tak, że prezent jest nietrafiony. Nie mówimy o tym głośno, żeby nie urazić uczuć bliskiego. W okresie poświątecznym można dzięki temu znaleźć dużo ciekawych rzeczy na allegro. Popularne są też specjalne strony, serwisy zajmujące się wystawianiem takich przedmiotów.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  ,

Comments