Menu

Wycieczka do Japonii – co warto zobaczyć?

Japonia to kraj bardzo egzotyczny dla nas, Polaków. Odmienna kultura, obyczaje, klimat… Może fascynować powiewem Orientu. Poniżej przedstawię kilka miejsc, które warto zobaczyć podczas pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni, a także opowiem, co warto wiedzieć o tamtejszych obyczajach.

Japońska kuchnia

Przygotowywanie posiłków jest niezwykle celebrowane. Jest to niemal święty rytuał dla Japończyków. Wkładają wiele serca w pieczołowicie przygotowywane przez siebie potrawy, często też jadają poza domem. Podstawą ich kuchni jest gohan, czyli gotowany ryż. Przywiązują też wagę do sposobu podania, czy nawet koloru potraw. Kolejnym ważnym składnikiem diety Japończyków są ryby i owoce morza, spożywane często w formie surowej w potrawach takich jak sushi czy sahimi. Rarytasem jest też ryba fugu, choć nieprawidłowo przyrządzona, staje się trucizną. Jako przypraw używają słonego sosu sojowego, bardzo ostrego zielonego chrzanu wasabi lub octu ryżowego.

Co warto zobaczyć?

Shinjuku Gyoen National Garden ogród ten łączy w sobie kilka różnych stylów. Obok ogrodu japońskiego, znajduje się tam też angielski ogród krajobrazowy i francuski rozsadzony wokół promenady platanów usianych różanymi krzewami. Jest też tropikalna szklarnia, w której rośnie około 2000 roślin.

Pałac Cesarski w Tokio – jest to najczęściej odwiedzane miejsce podczas pobytu w stolicy Japonii. Jest to główna rezydencja cesarza Japonii. Składa się na niego zespół budynków i ogrodów o łącznej powierzchni 341 hektarów. To tyle, ile zajmuje powierzchnia Central Parku w Nowym Jorku.

Tęczowy Most (Rainbow Bridge) w Tokio łączy stolicę państwa z wyspą Odaiba. Jego osobliwością jest to, że w czasie po zachodzie słońca most rozświetla się na kolorowo. Jest to naprawdę niezwykły widok!

Fuji – święta góra Japonii. Jest to najwyższy szczyt, a zarazem czynny wulkan. Uznawana za jeden z symboli japońskiego państwa. Stanowi część Parku Narodowego Fuji-Hakone_Izu. W jego skład wchodzi także  Kraina Pięciu Jezior.

Pola ryżowe Maruyama Senmaida – są to wspaniałe naturalne tarasy, na których znajduje się ponad 1300 poletek ryżowych. Uprawa ryżu odbywa się tu wyłącznie ręcznie, bez żadnych maszyn. Widoki są naprawdę fantastyczne.

Nara – była pierwszą stolicą Japonii. Zobaczyć w niej można aż 8 miejsc wpisanych na listę UNESCO. Wizytówkę miasta stanowi kompleks świątynny Todaj-ji wraz z ogromnym posągiem Buddy. Posąg wykonany jest z brązu i ma ok 15 m wysokości. W Nara można odnaleźć ciszę. błogi spokój, odetchnąć od zgiełku Tokio, czy innych wielkich miast i pokontemplować naturę i porozmyślać o tym, co naprawdę jest w życiu ważne. .

Źródło: https://www.alienatours.pl/wszystkie-wyprawy/japonia/japonska-przygoda

Categories:   Turystyka i podróże

Tags:  ,

Comments