Menu

Co aktorzy sądzą na temat spektaklów w teatrach?

Teatr jest świetną formą rozrywki dla ludzi w każdym wieku co możemy przeczytać na teatrkomedia.pl. Nie bez powodu jest nazywany teatrem gwiazd. W tym teatrze gra wielu znanych i cenionych przez publikę aktorów ale znajdziemy też kilku świeżaków.

Co zatem aktorzy pracujący na deskach teatru myślą o spektaklach ? Czy mają podobną opinię do publiczności i do osób z zewnątrz ? Czy opinie zupełnie się różnią ? Zatem jak wynika z opinii aktorów blisko związanych z teatrkomedia.pl, teatr to coś więcej niż scena i krzesła.

Teatr to dusza, to coś co żyje, co ma emocje, co jest prawdziwe. Aktorzy mówią, że nie da się porównać spektaklu w  teatrze do kina. W teatrze gra się na żywo, ma się bezpośredni kontakt z publicznością. Spektakle są niezwykłym przeżyciem, rozrywką w którą warto inwestować. Ona rozwija nasz umysł, pobudza zmysły. Dobry spektakl teatralny sprawia, że chcemy obejrzeć więcej. Aktorzy odnsząc się do cen biletów uważają, że po spektaklu stwierdzimy, że to bardzo dobrze wydane pieniądze. Ta inwestycja zwraca się w dobrym humorze, poprawionym nastroju. Aktorzy często rezygnują z ról do kinowych filmów, wolą grać na deskach teatru, bo spektakle są barwne, żywe, można bezpośrednio dotrzeć do publiczności, patrzeć czy przekaz działa i jak ludzie reagują.

Tak więc opinie aktorów od osób z zewnątrz bardzo się różnią. Spektakl dla aktora to drugie życie, rola w którą się wciela wyraża całym sobą, dla niego to inwestycja we własny rozwój. Natomiast dla innych ludzi często jest to zbędny wydatek. Wolą obejrzeć coś w kinie bądź telewizji niż inwestować we własny rozwój i kulturę wyższą, która jest równie ważna i dostarcza więcej emocji niż inna rozrywka. Przede wszystkim te emocje są prawdziwe i szczere. I jak mówią aktorzy teatralnego spektaklu nie da się do niczego porównać, chyba że do życia, które w każdym momencie nas mocno zaskakuje i w tym całe jego piękno. Nie możemy przewidzieć końca ani tego co nastąpi za chwilę. Teatr ma duszę, piękno które każdy człowiek powinien odkryć i przekonać się, że aktorzy mają rację i nie da się opisać odczuwanych tam emocji.

Categories:   Fotografia i sztuka

Tags:  , ,

Comments