Menu

Charakterystyka bram rolowanych

Bramy rolowane to ten rodzaj bram wśród bram zautomatyzowanych, które w Polsce stały się popularne dopiero od jakiegoś czasu. W związku z tym, bardzo ważne jest to, aby poznać ogólną charakterystykę bram rolowanych wraz z wypunktowaniem ich najważniejszych zalet, by później móc podjąć świadomą decyzję a propo tego,czy brama taka powinna być zamontowana na naszym terenie.

Budowa bramy rolowanej

Producent oferujący napędy do bram Krispol posiada w swojej ofercie również bramy rolowane, jakie idealnie sprawdzają się w obiektach przemysłowych o skomplikowanych warunkach zabudowy. Brama tego typu sprawdza się również w tych obiektach, w których liczy się maksymalne zagospodarowanie miejsca pod dachem budynku.  Bramy rolowane gwarantują optymalną ergonomię, a więc idealnie nadają się do wszystkich tych miejsc, gdzie ze względów konstrukcyjnych nie można zamontować bramy segmentowej. Tam, gdzie użytkownik ma zamiar wykorzystać przestrzeń wokół bramy, typ rolowany sprawdzi się świetnie. Wiodący producenci mają do zaoferowania szeroką gamę wymiarów, o szerokości nawet do 8200 mm, co oznacza, że bramę można będzie wybrać wprost pod własne preferencje. Funkcjonalność bram rolowanych wynika z tego, że nie zajmują one dużo miejsca. Pancerze bramy zwijają się na wał, co ma szczególne znaczenie na większych halach produkcyjnych, gdzie jeżdżą wózki, dźwigi, czy inne maszyny, potrzebujące większej przestrzeni pod stropem. Stabilna i bezawaryjna praca takich bram jest również zagwarantowana. Nie bez znaczenia pozostaje to, że każdą taką bramę można zamówić indywidualnie, w wybranym kolorze. Są to bowiem nie tylko bramy funkcjonalne, ale i estetyczne. Spełniają niezbędne wymogi bezpieczeństwa, co określone jest za pomocą konkretnych certyfikatów.

Kurtyna każdej bramy rolowanej pokryta jest grubym poszyciem, co sprawia, że brama odporna jest na działanie wielu szkodliwych czynników. Poza tym, bramy te zbudowane są z profili stalowych, co świadczy o ich wytrzymałości. Izolacyjność bramy rolowanej wynika z kolei z zastosowania szeregu systemów uszczelnień. Bramy rolowane świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się ochrona garażu. Najczęściej stosowane są w nich uniwersalne napędy do bram, aczkolwiek innowacje w tym zakresie są stale rozpatrywane, gdyż producentom zależy w głównej mierze na tym, aby każda taka brama była bramą najwyższej jakości. Nie można więc nie odnieść wrażenia, że poszczególne bramy projektowane są z uwagi na solidność wykonania, jak i na to, by były funkcjonalne. Jeśli do tego dobrze się prezentują to stanowią idealne rozwiązanie, zwłaszcza w obiektach przemysłowych.

Oszczędność miejsca wynikająca z zastosowania bram rolowanych

Oszczędność miejsca wynikająca z zastosowania bram rolowanych jest nie do podważenia, dlatego nie jest zaskakujące to, że wykorzystuje się je na halach produkcyjnych, czy magazynach. Natomiast, z uwagi na ciekawy design wspomnianych bram oraz ich innowacyjne projekty wykonania można coraz częściej spotkać się z tym, że bramy te zamieszcza się też w garażach prywatnych. Bramy te mogą być dodatkowo wyposażone w: specjalne czujniki radarowe, piloty zdalnego sterowania, pętle indukcyjne, włączniki pociągowe, a także w wyprzedzające linie fotokomórek. To właśnie bowiem w obrębie bram rolowanych napędy do bram stają się najbardziej innowacyjne. Wspomniane udogodnienia wynikają po prostu z tego, gdzie bramy takie mają być stosowane. Bramy rolowane bardzo często wyposażane są też w specjalny hamulec bezpieczeństwa, jaki zapobiegać ma zerwaniu się linek. Specjalny mechanizm działania bram rolowanych sprawia, że znajdują one szerokie zastosowanie. Poza tym, bramy te tłumią hałas i wyciszają wnętrza, w których się znajdują. Można je zamontować na specjalnie utworzonych panelach z przeszkleniem, co sprawi, że do wnętrza dopływać będzie naturalne światło. Odpowiednia cyrkulacja powietrza może być z kolei zagwarantowana ze względu na to, że zamontować w tego typu bramach można profile wentylacyjne.

Nie da się zaprzeczyć, że te wszystkie cechy sprawiają, iż brama rolowana znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Poza tym, zaczynają ją doceniać prywatni użytkownicy. Im więcej innowacji producenci wprowadzają w tego typu bramach, tym bardziej pewni mogą być tego, że na ich zakup zdecyduje się więcej osób. Oczywiście, należy pamiętać, że ten szczególny typ bramy domaga się specjalistycznego montażu, który wykonać mogą wyłącznie doświadczeni monterzy. Bramy rolowane są typem bram zautomatyzowanych, które na polskim rynku znalazły się stosunkowo późno, jednak już teraz można zauważyć, że cieszą się one sporą popularnością. Ich projekty są coraz bardziej kreatywne, co doceniają użytkownicy prywatni, jak i właściciele większych obiektów przemysłowych. Oferta bram rolowanych u wiodących producentów ciągle się poszerza i można spodziewać się, że w dalszym ciągu będą w nich wprowadzane coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Zalety bram rolowanych w obiektach różnego typu są bowiem nie do zakwestinowania.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments