Menu

Czy warto mieszkać w centrum Warszawy?

Wielu osobom mieszkanie w centrum Warszawy pomogłoby rozwiązać wiele problemów. Dojazdy do pracy trwałyby krócej, wyprawy do kina czy do teatru zalazły by się w zasięgu ręki. Jednakże trudno w zatłoczonej stolicy znaleźć miejsce, które zapewniałoby wytchnienie i spokój, było otoczone zielenią i odizolowane od wszechogarniającego hałasu i tłoku. Takie miejsca jednak można znaleźć. Podpowiemy ci, jak tego dokonać.

Postaw na jakość i nowoczesność

Szukając mieszkania czy apartamentu do wynajęcia w Warszawie, przede wszystkim postaw na jakość. I to nie tylko samego lokalu, ale także budynku, w którym się znajduje. Nowe, wzniesione z zastosowaniem innowacyjnych technologii oraz z dobrej jakości, trwałych materiałów budynki dają znacznie większy komfort zamieszkania aniżeli stare, choćby nawet doskonale utrzymane. W nowo wybudowanych apartamentowcach wszystko funkcjonuje sprawnie, także te instalacje, o których lokator praktycznie nie myśli, jak elektryczna czy kanalizacyjna. Daje nam to gwarancję, iż nie spotka nas niemiła niespodzianka pod postacią zalanego parkietu czy zwarcia, które zniszczy nasz sprzęt komputerowy. W takich budynkach same apartamenty są zaprojektowane nowocześnie i komfortowo, przestrzeń jest doskonale wykorzystana, a niektóre z nich zostały urządzone przez czołowych architektów wnętrz.

Sprawdź otoczenie

Szukając apartamentu do wynajęcia przyjrzyj się również jego otoczeniu. Dobrze, jeśli apartamentowiec sąsiaduje z terenami obfitującymi w zieleń, jak na przykład Ogród Krasińskich, a także przylega do wąskich, klimatycznych uliczek. Wówczas okolica zapewni ci ciszę, jak też znacznie zdrowsze powietrze. Nowoczesne apartamentowce, które powstają w Warszawie, to budynki, jakie doskonale komponują się z architekturą, istniejącą od lat w śródmiejskich rejonach stolicy. Zdecydowanie jednak wyższe od sąsiadujących z nimi kamienic, zapewniają wspaniałe widoki na panoramę Warszawy, zaś tereny zielone zapraszają na spacery.

Lokalizacja w centrum to także inne dodatkowe przywileje. Będziesz miał okazję częściej bywać w teatrze czy po prostu wybrać się do kina. Gdy wszystkie te atrakcje znajdują się w zasięgu ręki, z pewnością korzystać z nich można do woli nawet w dni powszednie.

Sprawdź wnętrze

Upewnij się, co poza przestronnym lokalem mieszkalnym znajduje się w wybranym przez ciebie apartamentowcu. Bardzo ważnym aspektem jest fakt istnienia w podziemiach budynku garażów na auta lokatorów. Warszawa to miasto, w którym zaparkowanie samochodu w pobliżu miejsca zamieszkania to nie lada wyczyn! Nowoczesne apartamentowce z reguły posiadają takie udogodnienia jak garaże podziemne czy funkcjonalne komórki lokatorskie.

Potem upewnij się, jak wygląda sprawa bezpieczeństwa. Dobrze, jeśli w budynku znajduje się nowoczesne lobby, podobnie jak jest to regułą w prestiżowych budynkach Paryża czy Nowego Jorku. Takie lobby, z zasady strzeżone przez odpowiedni personel, to nie tylko bezpieczeństwo twojego mienia, ale również twoje. Dobrze, jeśli znajdzie się tam też wydzielone miejsce do odpoczynku, w którym osoby odwiedzające lokatorów mogą zaznać wytchnienia, czekając na mieszkańców w komfortowych warunkach.

Na koniec wybierz metraż

Apartamentowce kojarzą się z lokalami o ogromnym metrażu. Jednakże nie zawsze jest to regułą. W Warszawie powstają również budynki, w których znajdują się mieszkania niewielkie, nawet 30 czy 50 metrowe. Koszt wynajmu takiego lokalu będzie rzecz jasna niższy, ale otoczenie i warunki lokalowe nadal pozostaną najwyższej klasy. Dobrze zastanów się, jaki metraż ci odpowiada, zapewni maksimum wygody, ale zarazem będzie przez ciebie w pełni wykorzystany. Możesz zdecydować się też na wysokiej klasy lokal, w skład którego wchodzi także prywatny ogród zimowy!

W Warszawie można znaleźć komfortowe mieszkania i apartamenty, położone w samym jej centrum, a jednak odizolowane od hałasu i wszechogarniającego tłoku. To wspaniałe miejsce dla tych, którzy pragną mieć wszędzie blisko, a jednocześnie cenią sobie spokój i zieleń. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Park Place 3

Categories:   Dom i ogród

Tags:  ,

Comments