Menu

Jak przygotować się do przeprowadzki całego domu rodzinnego?

Widmo przeprowadzki z domu w zdecydowanej większości przypadków napawa strachem i obawą. Czy jednak przeprowadzka zawsze musi wiązać się z chaosem, szarganymi nerwami i hektolitrami potu?

Niekoniecznie. W artykule podpowiadamy, w jaki sposób sprytnie przygotować się do przeprowadzki – niezależnie od tego, czy będzie to przeprowadzka całego domu rodzinnego, czy mieszkania. Pamiętaj, że odpowiednia organizacja to klucz do udanej przeprowadzki. Poniżej prezentujemy kilka kluczowych kroków, które należy wykonać by przeprowadzka przebiegła możliwie gładko i przyjemnie.

5 kroków, które warto podjąć przed przeprowadzką

Po pierwsze – wyrzucaj i organizuj

Gdy tylko przeprowadzka zostanie potwierdzona, staraj się metodycznie i powoli usuwać wszelkie zbędne rzeczy. Pozostałe niezbędne przedmioty powoli zacznij grupować tematycznie. Takie działanie pozwoli Ci znacząco ograniczyć chaos i wprowadzić pewien ład już od samego początku. Poza tym ograniczysz ilość rzeczy, które będziesz musiał przewieźć.

Po drugie – zacznij wyjadać zapasy żywności

Nikt nie wyprowadza się z pełną lodówką. Na tydzień lub dwa przed przeprowadzką zacznij uszczuplać żywnościowe zapasy. Rozplanuj posiłki w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać wszelkie produkty pozostałe w lodówce i zamrażarce. Pamiętaj również o produktach sypkich, takich jak mąka, czy bułka tarta. Pozostałą żywność o długim czasie do spożycia postaraj się spakować w jeden mały karton.

Po trzecie – kartony i worki próżniowe to Twoi najlepsi przyjaciele

Im więcej kartonów o najróżniejszych gabarytach tym lepiej. Zorganizuj ich jak najwięcej. Pamiętaj, że będziesz pakował zarówno duże, jak i malutkie rzeczy, dlatego też kartony powinny mieć odpowiednie wymiary. Kartony możesz znaleźć w sklepach i na magazynach. Popytaj w tych miejscach, na pewno pracownicy pozwolą Ci wziąć kilka z nich. Jeśli jednak będziesz miał pecha, zawsze możesz je kupić – np. w sklepach budowlanych.

Worki próżniowe to doskonały sposób pakowania wszystkich obszernych i lekkich rzeczy. Doskonale sprawdzą się do spakowania pościeli, koców i innych tego typu rzeczy.

Po czwarte – plan pakowania

Jest to najważniejszy aspekt każdej przeprowadzki. Zacznij od rozplanowania kolejności pakowania rzeczy. Zadbaj o miejsce, w którym będziesz je składował i nie zapomnij o odpowiednich etykietach, które pozwolą łatwo zidentyfikować przedmioty znajdujące się w kartonach. Pakowanie najlepiej zacząć od najmniej potrzebnych rzeczy i stopniowo – wraz ze zbliżającą się przeprowadzką – przechodzić do pakowania rzeczy ważniejszych. Zacznij od książek, dokumentów, narzędzi, czy ubrań sezonowych, a skończ na elementach wyposażenia łazienki i kuchni.

Po piąte – zacznij pakować się wcześniej i wyrzuć śmieci

Zostawienie wszystkiego na ostatnią chwilę to zły pomysł. Zacznij pakować się minimum półtora tygodnia od dnia przeprowadzki. Na bieżąco wyrzucaj śmieci i zbędne przedmioty, których nie używasz. W ten sposób będziesz miał wszystko pod kontrolą.

Gdy wszystko jest już gotowe, czas na zatrudnienie profesjonalnej firmy przewozowej. Warto skorzystać z fachowców oferujących kompleksowe usługi przeprowadzkowe. Skorzystaj z oferty firmy 123 Przeprowadzki i dopnij wszystko na ostatni guzik.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  ,

Comments