Menu

Dom z posadzką żywiczną – co warto wiedzieć ?

Podłoga z żywicy jest nowoczesnym rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w domu. Można będzie go urządzić w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub glamour. Żywica tworzy na powierzchni jednolitą taflę, która prezentuje się w niezwykle okazały sposób. Jest odporna na zarysowania i łatwa w utrzymaniu czystości.

Jaka powinna być żywica na posadzkę ?

Do domów i mieszkań najlepiej sprawdza się posadzka wykonana z żywicy, pozwala ona uzyskać zarówno powierzchnię matową, jak i połyskliwą. Nie przyciąga kurzu i prezentuje się w nienaganny sposób. Można ją zastosować nawet na podgrzewanie podłodze, a przy tym tłumi dodatkowo dźwięki.

Wiele osób decyduje się na taką posadzkę przede wszystkim ze względów estetycznych, ponieważ daje ona duże możliwości aranżacyjne. W najprostszym wariancie tworzy twardą, matową lub błyszczącą, gładką powłokę w dowolnym kolorze. Kolory żywicy można jednak łączyć, żeby stworzyć na podłodze wzory. Można nawet uzyskać efekt trójwymiarowy, który będzie bardzo ciekawy. To w jaki sposób finalnie wykończymy taką podłogę zależy tylko i wyłącznie od inwencji wykonawcy.

Cena ułożenia posadzki z żywicy to kilkadziesiąt zł/m2 dla podłogi w najprostszej wersji kolorystycznej. Cenę takiej posadzki możesz sprawdzić tutaj

Dbanie o wygląd posadzki żywicznej

Posadzkę z żywicy można czyścić przy użyciu szczotki z miękkim włosiem oraz zwykłego mopa z końcówką z mikrofibry. Należy użyć do mycia podłogi płynu. Nie powinno się chodzić po niej w butach, na których może znajdować się piach i błoto. Trudne do usunięcia mogą też być ślady po podeszwach z ciemnej gumy, dlatego obuwie z taką podeszwą najlepiej zmienić przed wejściem do pomieszczenia z podłogą żywiczną. Aby na powierzchni podłogi nie pojawiały się zarysowania, lepiej nie stawiać na niej ciężkich przedmiotów, a nogi mebli bardzo podkleić filcowymi podkładkami.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments