Menu

Drabiny w pracach domowych

Drabina jest jednym z tych przyrządów, które na pewno sprawdzi się w każdym domu, przyda się w różnych zakładach pracy. De facto wiele do wykonania jest na wysokościach. Zakładanie firanek, wkładanie i wyciąganie różnych przedmiotów z górnych półek w szafie, zmienianie żarówek, malowanie sufitów oraz wiele innych prac wymaga tego, aby wyjść nieco wyżej, a do tego celu oczywiście bardzo dobrze nadają się różne drabiny. Można oczywiście użyć także różnych taboretów, krzeseł, ale to jest związane z obniżeniem stopnia bezpieczeństwa wykonywanych prac.

Bezpieczeństwo pracy

Owo bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów, o które powinniśmy zadbać i do tego celu powinniśmy się wyposażyć w odpowiednie narzędzia. Mowa oczywiście o drabinach, ale wskazując na owe drabiny, chcemy w głównej mierze wskazać na ich konkretne cechy. Mamy drabiny, które można oprzeć o ścianę. Oczywiście do wykonywania pewnego rodzaju prac się one nadają, aczkolwiek na pewno nie zapewniają nam one żadnego bezpieczeństwa. Dlatego warto w tym względzie sięgnąć po nieco inne rozwiązanie, a mianowicie chodzi nam w tym miejscu o drabiny z systemem Multigrip firmy Krause.

Drabiny z systemem Multigrip

Czym są i dlaczego mielibyśmy na nie zwracać uwagę? Są to drabiny, które na szczycie posiadają specjalny pojemnik/koszyczek, dzięki któremu nie musimy schodzić co rusz po różne elementy na poziom 0, ale wszystkie niezbędne elementy, przyrządy, narzędzia możemy mieć w zasięgu ręki przez cały czas, gdy pracujemy. To rozwiązanie bardzo praktyczne, to rozwiązanie dające nam pełne bezpieczeństwo pracy. Drabiny te zapewniają nie tylko większą wygodę pracy, ale ponadto również musimy wskazać na większe bezpieczeństwo. Na rynku mamy do czynienia z bardzo różnymi drabinami z owym systemem. My w tym miejscu będziemy wskazywać na:

– drabiny wolnostojące

– drabiny wolnostojące jezdne

– drabiny wolnostojące jezdne ze stabilizatorem

– drabiny wolnostojące z dużą platformą

– drabiny wolnostojące z dużą platformą i barierkami zabezpieczającymi

– drabiny wolnostojące ze stopniami

Jest to rozwiązanie, które w kontekście wykonywania prac na wysokościach daje nam bardzo dużą wygodę oraz bezpieczeństwo. Drabiny te są zasadniczo wykonane z bardzo solidnego materiału, toteż nie ma obaw, jakoby miały pęknąć czy też się złamać. Można także mówić o bardzo różnych wysokościach owych drabin, toteż zaglądając do tego asortymentu, mamy dostęp do bardzo różnych rozwiązań, do bardzo różnych modeli drabin, a tym samym możemy dobrać dla siebie coś najbardziej odpowiedniego.

Źródło: www.krause-systems.pl

Categories:   Dom i ogród

Comments