Menu

Escape Room to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych

Gdańskie escape roomy charakteryzują się wieloma możliwościami, jeżeli chodzi o zabawę. W jednym z nich jest aż cztery pokoje ucieczki. Do każdego z nich może wejść od 2 do 5 osób. W pierwszym pokoju musimy poszukać Skarbu Gdańskich Korsarzy i oddać go spadkobiercom, zanim spadnie na nas królewska klątwa. W Celi Śmierci znajdziemy się zaraz po tym, kiedy zostajemy skazani. Niestety Jest to ostatnia szansa, żeby wydostać się z pokoju i wykazać, że jesteśmy niewinni lub przekonać się, jak wygląda ostatnia podróż naszego życia.

Ci, którzy lubią baśnie nie powinni być rozczarowani wizytą u Alicji w Krainie Czarów, a entuzjaści zombie powinni wstąpić do Zombie Apokalipsy.

W jeszcze innym Escape roomie znajduje się pięć pokoi, dzięki którym uczestniczymy w ucieczce z więzienia. W zabawie może uczestniczyć od czterech do ośmiu osób. Natomiast problem pięciu morderstw to escape room, który jest przeznaczony dla dwóch graczy. W jeszcze innym rozwiązujemy tajemnicę śmierci. W zabawie może uczestniczyć od dwóch do sześciu osób.

W pokoju ucieczek, który jest poświęcony katastrofie w przestworzach może wziąć udział od dwóch do pięciu osób.

Za nim jednak odpowiemy na pytanie, dlaczego od pewnego czasu pokoje zagadek straciły na popularności wspomnijmy, że Gdańsk ma najwięcej escape roomów w kategorii przygodowy. Na kolejnych miejscach plasują się pokoje w następujących kategoriach:

  • Thriller,
  • fabularny,
  • kryminalny,
  • historyczny,
  • horror,
  • abstrakcyjny,

Pożar w escape roomie

Niestety popularność escape roomów znacznie spadła po tragedii jaka wydarzyła się w Koszalinie, przypomnijmy, że w jednym z nich wybuchł pożar, podczas którego zginęło 5 nastolatek.

W Trójmieście jest czynnych kilkanaście escape roomów, które znajdują się głównie w Gdańsku. Warto podkreślić, że na liście zamkniętych escape roomów są też te, które pomyślnie przeszły kontrole przeciwpożarowe,

Główną przyczyną były zarzuty Inspektorów odnośnie bezpieczeństwa budynków, gdzie były zlokalizowane pokoje zagadek.

Categories:   Turystyka i podróże

Comments