Menu

Fakty i mity na temat zakrywania niedoskonałości

Zmarszczki, piegi, przebarwienia, nierówny koloryt skóry czy krostki – są to przeważnie niedoskonałości, przez które obniża się nasza samoocena, a przecież zawsze chcemy wyglądać pięknie – jeżeli nie dla samych siebie, to dla naszej drugiej połówki. Ale jak zakryć niedoskonałości, żeby ich nie uwydatnić? Jakich produktów szukać? Czy podkład kryjący wystarczy?

Podkład kryjący, krem BB, korektor?

Niedoskonałości, jakie najczęściej zakrywamy, to przeważnie wągry, zaskórniki, pęknięte naczynka. Na nasze szczęście dostępnych jest wiele produktów kryjących i kamuflujących. Jednak zdarza się tak, że nie wiemy, co wybrać, ponieważ jest ich sporo, zaczynając od korektorów w kredce, pisaku, czy nawet kamuflaże w formie paletki.

Aby nas wesprzeć w takich chwilach wprowadzono kremy BB, których głównym zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry. Kolejnym produktem świetnym do takiego makijażu jest podkład kryjący  tutaj z czystym sumieniem możemy polecić podkład firmy Golden Rose Total Cover 2in1, który łączy w sobie korektor i właśnie podkład kryjący. Zapewnia on świetne krycie i utrzymuje się wiele godzin.

Fakty i mity:

1. Matujący podkład wysusza cerę

Fakt – Każdy matujący lub kryjący podkład zawsze delikatnie wysuszy cerę. Jednak musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i żeby tego uniknąć, należy nakładać podkład kryjący na bazę pod makijaż lub krem. Dzięki temu nawilżymy skórę, a nie będzie miała ona styczności bezpośrednio z produktem, więc nie wysuszymy cery.

2. Zbyt długie użytkowanie

Fakt – Korektorów czy kamuflaży najczęściej używamy punktowo i w niewielkich ilościach. Często możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, że nasz korektor przekroczył datę ważności. Najprawdopodobniej nic nam się nie stanie, jeśli go użyjemy. Jednak może zmienić kolor, w skutek czego nasz makijaż nie będzie wyglądał tak jak zawsze, a efekt końcowy będzie daleki od pożądanego.

3. Korektor na początek

Pamiętajmy o tym, że zawsze w pierwszej kolejności nakładamy podkład a następnie korektor. Dlaczego? Jeśli nałożymy go na podkładm to się z nim zwiąże i makijaż będzie trwalszy. Nie do końca jedna jest to mit. Korektor nakładamy pod podkład w momencie, kiedy chcemy zakryć blizny.

4. Im więcej, tym lepsze krycie otrzymamy

Mit – Pamiętajmy o tym, że mniej znaczy więcej. Oznacza to, że jeśli nałożymy zbyt dużo produktu, może się on nieestetycznie zebrać w tych miejscach, co będzie widoczne. Takiego efektu chcemy uniknąć.

Podsumowując, mniej znaczy więcej. Jeżeli chcemy wykonać dobry makijaż kryjący, to przede wszystkim musimy odpowiednio dobrać produkty pod koloryt skóry. Zwracajmy uwagę także na termin przydatności.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , ,

Comments