Menu

Seksualność mężczyzny, czyli o czym powinna pamiętać każda kobieta

Seksualność mężczyzny różni się od seksualności kobiety i wynika to przede wszystkim z różnic w naszym ciele, gospodarki hormonalnej i mechanizmów rządzących naszymi ciałami. Bark świadomości tych różnic może być przyczyną niezrozumienia, kryzysów w związku i braku wzajemnego porozumienia. Wiedza na temat seksualnych mechanizmów u mężczyzn jest niezwykle istotna zwłaszcza w sytuacji, gdy ten przechodzi kryzys, jego libido osłabia się, ma problemy z potencją lub cierpi na zaburzenia erekcji. Tabletki na potencję bez recepty to szybki sposób, ale czasem nie wystarczy, by przeciwdziałać głębszemu problemowi. Aby pomóc wyjść z kryzysu i stanąć na nogi w sferze łóżkowej, niezbędna jest pomoc i przede wszystkim zrozumienie.

Nieustanna ochota na seks, czyli dlaczego mężczyznami rządzi popęd seksualny

Istnieją dwa źródła pobudzające mężczyzn do seksualnych podbojów. Pierwsze z nich wiąże się z produkcją plemników, drugie z bodźcami zewnętrznymi. Produkcja plemników trwa od momentu dojrzewania i sprawia, że w miarę wzrostu ilości plemników w jądrach powstaje w mężczyźnie pragnienie rozładowania napięcia seksualnego. Mózg otrzymuje odpowiedni sygnał i szykuje się do opróżnienia jąder w celu dalszej produkcji spermy. Gdy mężczyzna jest samotny, decyduje się często na masturbację. Gdy jednak z niej rezygnuje, rozładowanie napięcia następuje w trakcie snu i jest nazywana polucjami. Świadomość tego mechanizmu pozwala kobietom zrozumieć nieustanny pęd mężczyzny do seksu i jego pożądliwość. Fizjologia tak działa i trudno z tym walczyć. Dlatego mężczyzna odrzucany, staje się bardzo szybko nerwowy, ma w sobie nierozładowane napięcie, które odbija się na jego psychice, samopoczuciu oraz nastroju. Zewnętrznym źródłem pobudzającym mężczyznę do seksualnych czynności jest pociąg seksualny i pożądanie wynikające z działania zmysłowego. Obecność ukochanej kobiety, zapach jej ciała, dotyk jej skóry czy pieszczoty, które mu serwuje, potrafi wzbudzić w nim ogromne pożądanie, nawet w niedługim czasie od poprzedniego stosunku. Jeśli wszystko ze sobą „zagra” najczęściej nie są potrzebne żadne cudowne preparaty ani tabletki na potencję bez recepty – wzwód staje się faktem, czasem nawet wbrew intencjom zainteresowanego.

Gdy pożądanie seksualne nie idzie w parze z erekcją

Problemy z erekcją mogą być wynikiem wielu sytuacji, najczęściej jednak zaburzenia erekcji wynikają z nadmiernej ilości stresu. Praca, życie w biegu, złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia i brak ruchu, a także nadwaga mogą wpłynąć negatywnie na witalność mężczyzny, jego libido i erekcję. Często bywa jednak, że brak erekcji czy zanik erekcji podczas stosunku pojawia się nagle, mimo iż popęd seksualny mężczyzna odczuwa bardzo silnie. To nagłe odpłynięcie krwi z ciał jamistych znajdujących się w penisie mężczyzny może być jednorazowe, lecz może wiązać się z większym zaburzeniem. Nie wolno go lekceważyć, ani także rozdmuchiwać problemu do wielkich rozmiarów. Ważne, by kobieta tak jak i mężczyzna mieli świadomość, że takie sytuacje się zdarzają, są wpisane w życie seksualne i można im zaradzić. Świetnym, szybkim i skutecznym sposobem są tabletki na potencję bez recepty, o których działaniu i składzie można szerzej przeczytać na https://zerex.pl.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  ,

Comments