Menu

Iran atrakcyjnym krajem

Iran jest krajem, który na pewno nie jest już tajemniczy, który już nie jest zamknięty na świat zewnętrzny, na turystów. Dzisiaj turystyka w Iranie stanowi bardzo ważną gałąź gospodarki, a zarówno Europejczycy jak i turyści z innych kontynentów chętnie tu przyjeżdżają. Iran to dawna Persja, to kraj, który ma bardzo bogatą historię, który pełen jest różnych atrakcji. Iran to oczywiście Teheran i jego zabytki, ale nie tylko. Współczesny Iran to wiele innych miast, to Persepolis, to Isfahan oraz wiele innych miast, w tym miasta de facto stworzone z błota. Iran to jednocześnie też pustynia i jej kultura. Jaka kultura na pustyni?

Pustynia pełna słońca

Irańska pustynia to życie jej pierwotnych mieszkańców, której turyści mogą zażyć, której turyści mogą doświadczyć. Iran to możliwość zamieszkania w małych domkach, w których można poczuć klimat tego kraju. Poza tym jak najbardziej warto udać się na bazar, udać się do meczetów, poznać kulturę szyicką. Iran to kraj otwarty na turystów, kraj do końca jeszcze nie do końca odkryty, kraj poniekąd egzotyczny. Iran to oczywiście dla Polaków dosyć kosztowna wycieczka, aczkolwiek jeśli chcemy zażyć czegoś niezwykłego, jeśli nie chcemy ograniczać się tylko i wyłącznie do leżenia na plaży, jeśli to, co europejskie, jest już nam znane i chcemy zobaczyć coś więcej, to jak najbardziej powinniśmy wziąć pod uwagę właśnie ów Iran.

Iran z biurem podróży

Bez wątpienia różne programowo wycieczki do Iranu do tego kraju znajdziemy w ofercie bardzo wielu różnych biur podróży, bez wątpienia możemy powiedzieć, że Iran to bardzo dobry wybór, tym bardziej, że kraj ten jest coraz bardziej otwarty na przybywających tutaj turystów, że mamy do czynienia z dobrym klimatem dla turystyki przyjazdowej, że w kraju tym mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, z jakimi kosztami mamy do czynienia mówiąc o wycieczkach do Iranu. Musimy się liczyć z wydatkiem około pięciu tysięcy złotych, w tym bardzo duży koszt pochlania oczywiście przelot samolotem.

Categories:   Turystyka i podróże

Comments