Menu

Montaż i pielęgnacja kostek brukowych

Kostki brukowe to bardzo wdzięczny materiał, który z powodzeniem może znaleźć się w wielu miejscach. Prywatne posesje, otoczenie różnych zakładów pracy, różnych budynków, chodniki, place i tak naprawdę owe kostki brukowe nadają się do zastosowania w bardzo wielu różnych miejscach. Zarówno montaż jak i pielęgnacja owych kostek brukowych to z jednej strony nic skomplikowanego, aczkolwiek potrzeba jest zachowania pewnych reguł, dzięki którym unikniemy zniszczenia tychże kostek, unikniemy pogorszenia się ich wyglądu.

Układanie kostek brukowych

Zanim wskażemy na pewne zasady związane z montażem kostek brukowych, musimy powiedzieć, że również ich zakup jest czymś bardzo istotnym. Jakość kostek brukowych przekłada się w sposób bezpośredni na ich trwałość, a tym samym możemy śmiało mówić o konieczności zakupu takiej kostki, która będzie się odznaczać wysoką jakością betonu. Układać kostkę należy na równym podłożu, na podkładzie z piasku. To podłoże oczywiście powinno zostać utwardzone, a pod piaskiem powinna znajdować się odpowiednia warstwa z kamieni. W ten sposób będziemy mieli pewność, że owe kostki w trakcie eksploatacji nie zapadną się, a tym samym nie ulegną zniszczeniu.

Pielęgnacja kostek brukowych

Samo ułożenie to jeszcze nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Bardzo ważna będzie odpowiednia pielęgnacja kostek brukowych. Sprowadza się ona do takich zabiegów jak:

  • zamiatanie z wszelkich zanieczyszczeń
  • polewanie wodą dla zachowania czystości
  • używanie pewnych środków chemicznych

W odniesieniu do tych ostatnich należy dodać, że należy dobrać takie środki, które będą posiadały stosowne atesty, aby owych kostek nie zniszczyć. Zastosowanie owych środków nie jest konieczne, aczkolwiek wskazane. Chodzi bowiem o to, aby owe kostki zachowały naturalny kolor oraz aby zmniejszyć ich nasiąkliwość. W tym względzie warto jest poradzić się brukarza, które środki będą odpowiednie. Jeśli chodzi o kwestię związaną z usuwaniem zimą śniegu, to należy uważać na to, aby nie używać do tego celu ostrych metalowych przedmiotów, które mogą uszkodzić beton. Można jak najbardziej stosować środki odladzające, które jednakże mają tę wadę, że mogą wpłynąć na kolor kostki brukowej, a więc tym samym nie powiemy, jakoby te środki miałyby być czymś koniecznym.

Jeśli mamy pewną wiedzę, mamy pewne zacięcie, to układaniem kostki brukowej możemy z powodzeniem zająć się osobiście. Jednakże warto jest w tym względzie skorzystać z pomocy doświadczonego brukarza, aby wszystko było jak należy.

Źródło: www.kamal.pl

Categories:   Biznes i budownictwo

Comments