Menu

Rodzaje i zastosowanie bram szybkobieżnych w przemyśle

Przemysł ulega ciągłemu rozwojowi i unowocześnianiu stosowanych rozwiązań. Bramy szybkobieżne sprawdzą się w wielu gałęziach przemysłu. Zapewnią szybki dostęp do pomieszczeń lub budynków, jednocześnie chroniąc je przed niepowołanymi osobami, lub warunkami atmosferycznymi.

Czym jest brama szybkobieżna?

Produkt jest wykonany z miękkiego PCV. Są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie mają sztywnych elementów. Rozwiązanie to jest wykorzystywane praktycznie w każdym sektorze przemysłowym w warunkach zewnętrznych i wewnętrznych. Brama szybkobieżna to idealne rozwiązanie dla obszarów, które charakteryzują się dynamicznym ruchem osób i przewozem towarów. Producenci proponują zazwyczaj bramy w kilku wersjach z różnym rodzajem wyposażenia. Każda brama jest wyposażona w szereg elementów standardowych oraz opcjonalnych. Płat jest wykonany z tkaniny poliestrowej powlekanej PVC o gramaturze 900 g/m².

Bramy szybkobieżne zewnętrzne

Rozwiązanie stosowane na zewnątrz musi być bardziej wytrzymałe i solidne. Wykorzystuje się je w tych gałęziach przemysłu, które wykazują wzmożoną eksploatację. Bramy są odporne na wilgoć, brud i duże napory powietrza. Produkt będzie także barierą dla niepowołanych osób. Bramy zewnętrzne są wykorzystywane w większości magazynów, chłodni czy mroźni. Zabezpieczą wnętrze budynku przed dostępem osób trzecich oraz zapewnią ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Bramy szybkobieżne wewnętrzne

Sprawdzą się w przypadku dzielenia pomieszczeń wymagających ochrony przed wymianą mas powietrza. Będą chronić również przed hałasem. Konstrukcje bram w skuteczny sposób zapewnią utrzymanie nawet bardzo dużych różnic między dzielonymi pomieszczeniami. Niektóre modele charakteryzuje bardzo krótki czas zamykania i otwierania, dzięki czemu minimalizujemy utratę ciepła. Rozwiązanie wewnętrzne wykazuje się niewielkim zapotrzebowaniem miejsca do montażu. Bramy wewnętrzne stosuje się w chłodniach, magazynach i innych gałęziach przemysłu. Rozwiązanie z pewnością doceni wielu pracowników. Sprzedawcy oferują także bramy szybkobieżne do sterylnych pomieszczeń, które mają certyfikat PZH. Różne rodzaje bram szybkobieżnych znajdziemy u sprzedawcy https://www.ditex.com.pl.

Zalety wykorzystania bram szybkobieżnych

Zalet wykorzystania bram szybkobieżnych jest wiele. Jedną z najważniejszych jest szybkość zamykania i otwierania, która będzie pożądana w przypadku wielu zakładów i magazynów. Brama szybkobieżna redukuje straty energetyczne oraz uniemożliwia przejście niepowołanym osobom. Producenci oferują także zastąpienie standardowego materiału przezroczystym segmentem. Umożliwi to utrzymanie kontaktu wzrokowego wewnętrzną i zewnętrzną stronę. Wygodę użytkowania zapewni elastyczna konstrukcja zakończona miękkim tworzywem lub guma redukująca.

Categories:   Biznes i budownictwo

Tags:  ,

Comments