Menu

W jaki sposób wybrać odpowiednie kwiaty na ślub

Ślub usłany różami kiedyś był jednym z największych trendów ślubnych. Przyszłe Panny Młode wybierały róże do swoich bukietów, jak również do dekoracji kościoła, samochodu i sali weselnej. Choć wciąż królują, coraz częściej Panny Młode decydują się na eksperymentowanie w doborze kwiatów.

Kwiaty na ślub, a Twoje oczekiwania

Praktycznie każda kobieta ma wizję, jak powinien wyglądać jej bukiet ślubny. Przy jego wyborze często idea ewoluuje, co nie oznacza, że wybór będzie mniej korzystny. Może się również okazać, że dotychczasowe wyobrażenia zupełnie nie pasują do koncepcji całego wydarzenia.

Przy wyborze kwiatów na ślub należy wziąć pod uwagę osobowość Panny Młodej. Floryści, niezwykle często, chcąc wybrać idealne kwiaty na ślub, pytają o kobietę o jej cechy charakteru, usposobienie oraz upodobania. Ponadto ważny jest budżet, bukiet może kosztować 50zł, jak również 250zł. Kwiaty mają różną cenę, jak też forma bukietu oraz wkład pracy w jego wykonanie. Ważne jest, aby wpisywały się one w całą koncepcję ślubu. Być może marzysz o romantycznej i bardzo kobiecej scenerii, w której idealnie sprawdzą się klasyczne róże i delikatne lilie. Ślub w stylu boho jest z zupełnie innej bajki. Doskonale wpisywać się w ów styl będą kwiaty polne.

Kwiaty (nie)dostępne na rynku

Ślub wiosną i latem z pewnością daje większe możliwości wyboru kwiatów. Zimą dostępność roślin jest ograniczona i jeżeli pragniesz frezji na swiom ślubie, to bez wcześniejszej konsultacji w kwiaciarni trudno będzie zamówić wymarzone kwiaty na ślub. Ich sezonowość dyktuje w dużym stopniu ich wybór i tak oto wiosną królują tulipany, konwalie, frezje i bez, latem piwonie, hortensje, słoneczniki i eustomy, jesienią goździki, róże i hortensje, a zimą tulipany i hiacynty.

Kolor kwiatów i typ bukietów

Czy kolor włosów może mieć wpływ na kolor kwiatów do ślubu? Tak, to od niego – między innymi – zależy, jak będzie prezentowała się Panna Młoda. Blondynki powinny wybrać kwiaty na ślub w odcieniach pastelowych z ciemniejszymi akcentami, brunetki w kolorze czerwonym lub różowym, a rudowłose w złocie, pomarańczy i kolorze żółtym. Ważny jest również typ bukietu. Kaskada wysmukla sylwetkę, wachlarz stanowi propozycję dla odważnych kobiet, a pomander dla prawdziwej romantyczki.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , ,

Comments