Menu

Wakacje w ogrodzie – jak zorganizować czas dzieciom?

Kiedy upalne lato daje się we znaki, ale na wakacyjną podróż wybierasz się wraz z rodziną dopiero pod koniec sezonu, to warto zorganizować swoim pociechom czas. Ogród to idealne miejsce, w którym dzieci mogą się bawić i aktywnie spędzać chwile. Dowiedz się co zrobić by latem zapewnić swoim pociechom i uatrakcyjnić im wakacje, by przebywały na świeżym powietrzu.

Przydomowy plac zabaw

Jeśli masz duży ogród, a w nim miejsce do zagospodarowania to koniecznie postaw w nim plac zabaw. Natomiast kiedy nie masz wystarczająco dużo przestrzeni jego zbudowania, możesz kupić drobne, wolnostojące ogrodowe urządzenia lub zabawki. Drewniany domek zaopatrzony w piaskownicę oraz ślizgawkę z pewnością ucieszy Twoje dziecko. Będzie mogło ono spędzać aktywny czas na zewnątrz, a różnorodne zabawki szybko mu się nie znudzą. Dodatkowo może zaprosić do ogrodu znajomych by nie bawić się samemu. Dodatkowo dzięki takim zabawą dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz twórczość.

basen

Basen w ogrodzie

Stanowi idealną opcję szczególnie podczas gorących dni. Jaki basen ogrodowy wybrać? Obecnie w sklepach znajduje się szeroka oferta przenośnych, dmuchanych modeli. Ich zaleta jest niski koszt oraz łatwość utrzymania. Ponadto można je szybko złożyć, a także przestawić w inne miejsce. Dzięki ich prostej budowie, dzieciaki same doskonale poradzą sobie z ich rozłożeniem, a Ty zyskasz chwilę relaksu dla siebie. W ofertach sklepów znajdziesz także duże baseny ze stelażem, które cechują się najbardziej wytrzymałą konstrukcją. Są dostępne w wielu wymiarach oraz kształtach. Dodatkowo mogą z nich korzystać także dorośli i zaznać nieco ochłody w ciepłe dni. Dzieci w tego typu modelach mogą nawet uczyć się pływać i nurkować, ponieważ są one głębokie i do tego przystosowane. Dodatkowo do basenu możesz dokupić różnego rodzaju akcesoria takie jak piłki, dmuchane kółka oraz rękawki, które uatrakcyjnią zabawę w wodzie.

wakacje

Wakacje pod namiotem

Nie musisz jechać daleko wraz z dziećmi, by robić namiot. Jeśli posiadasz ogród, to możesz zorganizować nocleg swoim pociechom przed domem, mając na nich oko. To doskonała alternatywa pozwalająca spędzić czas na świeżym powietrzu. Dodatkowo dzieci same mogą rozłożyć prosty namiot, dzięki temu rozwijając swoje zdolności logiczne oraz analityczne. Same mogą wymyślić wiele zabaw w namiocie pobudzając swoją wyobraźnię, ponieważ stanowi on dla nich pewnego rodzaju bazę czy kryjówkę, w której mogą się schować i schronić. W sklepach znajdziesz modele w różnych kształtach i kolorach. Dla chłopców dostępne są namioty, które swoim wyglądem przypominają autobus lub inny pojazd. Dla dziewczynek możesz wybrać model przypominający pałac. Dla rodzeństwa idealnie sprawdzi się namiot z tunelem.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments